Αποτελέσματα Volta a Catalunya 2014

Γύρος Καταλωνίας, 24-30 Μαρτίου 2014

1 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP19790512 TEAM KATUSHA (KAT) 29:41:34
2 CONTADOR VELASCO Alberto ESP19821206 TINKOFF-SAXO (TCS) +4
3 VAN GARDEREN Tejay USA19880812 BMC RACING TEAM (BMC) +7
4 BARDET Romain FRA19901109 AG2R LA MONDIALE (ALM) +10
5 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander COL19900204 MOVISTAR TEAM (MOV) +10
6 FROOME Christopher GBR19850520 TEAM SKY (SKY) +17
7 TALANSKY Andrew USA19881123 GARMIN SHARP (GRS) +18
8 POZZOVIVO Domenico ITA19821130 AG2R LA MONDIALE (ALM) +26
9 BARGUIL Warren FRA19911028 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +42
10 KISERLOVSKI Robert CRO19860809 TREK FACTORY RACING (TFR) +48
11 FUGLSANG Jakob DEN19850322 ASTANA PRO TEAM (AST) +1:00
12 KELDERMAN Wilco NED19910325 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +1:01
13 PINOT Thibaut FRA19900529 FDJ.FR (FDJ) +1:20
14 MATE MARDONES Luis Angel ESP19840323 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +1:24
15 HESJEDAL Ryder CAN19801209 GARMIN SHARP (GRS) +1:26
16 MARTIN Daniel IRL19860820 GARMIN SHARP (GRS) +1:49
17 LOPEZ GARCIA David ESP19810513 TEAM SKY (SKY) +1:54
18 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP19810905 TEAM KATUSHA (KAT) +1:58
19 ARMEE Sander BEL19851210 LOTTO BELISOL (LTB) +1:58
20 TXURRUKA Amets ESP19821110 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) +2:17
21 ARU Fabio ITA19900703 ASTANA PRO TEAM (AST) +2:34
22 VERONA QUINTANILLA Carlos ESP19921104 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +3:37
23 YATES Adam GBR19920807 ORICA GREENEDGE (OGE) +3:42
24 BAGOT Yohan FRA19870906 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +3:44
25 NAVARRO GARCIA Daniel ESP19830718 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +3:47
26 CHEREL Mikael FRA19860317 AG2R LA MONDIALE (ALM) +4:00
27 HERRADA LOPEZ José ESP19851001 MOVISTAR TEAM (MOV) +4:42
28 SANCHEZ GIL Luis Leon ESP19831124 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) +4:49
29 JEANNESSON Arnold FRA19860116 FDJ.FR (FDJ) +5:21
30 URAN URAN Rigoberto COL19870126 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +6:26
31 BRAMBILLA Gianluca ITA19870822 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +7:25
32 BENNETT George NZL19900407 CANNONDALE (CAN) +7:28
33 ATAPUMA HURTADO Darwin COL19880115 BMC RACING TEAM (BMC) +8:16
34 MALACARNE Davide ITA19870711 TEAM EUROPCAR (EUC) +8:23
35 VAN DEN BROECK Jurgen BEL19830201 LOTTO BELISOL (LTB) +8:49
36 LANDA MEANA Mikel ESP19891213 ASTANA PRO TEAM (AST) +9:24
37 STETINA Peter USA19870808 BMC RACING TEAM (BMC) +9:25
38 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL19790417 LAMPRE-MERIDA (LAM) +12:49
39 CARUSO Giampaolo ITA19800815 TEAM KATUSHA (KAT) +12:58
40 MEIER Christian CAN19850221 ORICA GREENEDGE (OGE) +14:19
41 PLAZA MOLINA Ruben ESP19800229 MOVISTAR TEAM (MOV) +14:53
42 SAMOILAU Branislau BLR19850525 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) +14:54
43 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan ESP19870427 MOVISTAR TEAM (MOV) +15:12
44 CLEMENT Stef NED19820924 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +16:08
45 SANCHEZ GONZALEZ Samuel ESP19780205 BMC RACING TEAM (BMC) +16:53
46 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban COL19900117 ORICA GREENEDGE (OGE) +17:05
47 REBELLIN Davide ITA19710809 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) +18:37
48 WARBASSE Lawrence USA19900628 BMC RACING TEAM (BMC) +18:50
49 GASTAUER Ben LUX19871114 AG2R LA MONDIALE (ALM) +19:15
50 ZEITS Andrey KAZ19861214 ASTANA PRO TEAM (AST) +23:03
51 MORENO BAZAN Javier ESP19840718 MOVISTAR TEAM (MOV) +23:27
52 MOLARD Rudy FRA19890917 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +24:06
53 ROY Jérémy FRA19830622 FDJ.FR (FDJ) +24:31
54 MEDEREL Maxime FRA19800919 TEAM EUROPCAR (EUC) +24:55
55 WESTRA Lieuwe NED19820911 ASTANA PRO TEAM (AST) +25:24
56 SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José COL19870328 CANNONDALE (CAN) +25:44
57 PATERSKI Maciej POL19860912 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) +25:55
58 POLANC Jan SLO19920506 LAMPRE-MERIDA (LAM) +26:09
59 KOHLER Martin SUI19850717 BMC RACING TEAM (BMC) +26:14
60 FRÖHLINGER Johannes GER19850609 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +27:06
61 ANACONA GOMEZ Winner COL19880811 LAMPRE-MERIDA (LAM) +27:43
62 TEN DAM Laurens NED19801113 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +27:44
63 VOIGT Jens GER19710917 TREK FACTORY RACING (TFR) +28:08
64 FERNANDEZ Koldo ESP19810913 GARMIN SHARP (GRS) +28:52
65 VAN DER SANDE Tosh BEL19901128 LOTTO BELISOL (LTB) +29:08
66 HARDY Romain FRA19880824 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +29:21
67 SUTHERLAND Rory AUS19820208 TINKOFF-SAXO (TCS) +29:23
68 REZA Kévin FRA19880518 TEAM EUROPCAR (EUC) +29:57
69 ACEVEDO COLLE Javier Alexis COL19851206 GARMIN SHARP (GRS) +30:38
70 DEGAND Thomas BEL19860513 WANTY – GROUPE GOBERT (WGG) +32:14
71 QUEMENEUR Perrig FRA19840426 TEAM EUROPCAR (EUC) +33:30
72 HONKISZ Adrian POL19880227 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) +35:00
73 KEIZER Martijn NED19880325 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +35:17
74 DUMOULIN Samuel FRA19800820 AG2R LA MONDIALE (ALM) +35:37
75 VORGANOV Eduard RUS19821207 TEAM KATUSHA (KAT) +36:06
76 EIJSSEN Yannick BEL19890626 BMC RACING TEAM (BMC) +36:30
77 BURGHARDT Marcus GER19830630 BMC RACING TEAM (BMC) +36:38
78 PINEAU Cédric FRA19850508 FDJ.FR (FDJ) +36:49
79 MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel POR19800326 TINKOFF-SAXO (TCS) +36:56
80 DAMUSEAU Thomas FRA19890318 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +37:24
81 MINARD Sébastien FRA19820612 AG2R LA MONDIALE (ALM) +37:47
82 SIJMENS Nico BEL19780401 WANTY – GROUPE GOBERT (WGG) +38:04
83 ALAPHILIPPE Julian FRA19920611 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +39:16
84 VALLEE Boris BEL19930603 LOTTO BELISOL (LTB) +39:20
85 BEPPU Fumiyuki JPN19830410 TREK FACTORY RACING (TFR) +39:22
86 KREDER Michel NED19870815 WANTY – GROUPE GOBERT (WGG) +40:45
87 ELISSONDE Kenny FRA19910722 FDJ.FR (FDJ) +41:30
88 VOECKLER Thomas FRA19790622 TEAM EUROPCAR (EUC) +41:34
89 MADRAZO RUIZ Angel ESP19880730 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) +41:43
90 OWSIAN Lukasz POL19900224 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) +42:08
91 VICIOSO ARCOS Angel ESP19770413 TEAM KATUSHA (KAT) +42:43
92 VEIKKANEN Jussi FIN19810329 FDJ.FR (FDJ) +43:40
93 KOCH Michel GER19911015 CANNONDALE (CAN) +43:51
94 BAUGNIES Jérôme BEL19870401 WANTY – GROUPE GOBERT (WGG) +46:10
95 BERHANE Natnael ERI19910105 TEAM EUROPCAR (EUC) +47:23
96 KERN Julian GER19891228 AG2R LA MONDIALE (ALM) +50:56
97 LASTRAS GARCIA Pablo ESP19760120 MOVISTAR TEAM (MOV) +51:26
98 BRUTT Pavel RUS19820129 TEAM KATUSHA (KAT) +51:27
99 PATE Danny USA19790324 TEAM SKY (SKY) +52:20
100 ROUX Anthony FRA19870418 FDJ.FR (FDJ) +1:00:07
101 POULHIES Stéphane FRA19850626 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +1:11:40
DANIELSON Thomas USA19780313 GARMIN SHARP (GRS)
BROWN Nathan USA19910707 GARMIN SHARP (GRS)
GAIMON Phillip USA19860128 GARMIN SHARP (GRS)
LOSADA ALGUACIL Alberto ESP19820228 TEAM KATUSHA (KAT)
BELKOV Maxim RUS19850109 TEAM KATUSHA (KAT)
ANTON HERNANDEZ Igor ESP19830302 MOVISTAR TEAM (MOV)
CAPECCHI Eros ITA19860613 MOVISTAR TEAM (MOV)
SÖRENSEN Chris Anker DEN19840905 TINKOFF-SAXO (TCS)
PIRES Bruno POR19810515 TINKOFF-SAXO (TCS)
HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus ESP19810928 TINKOFF-SAXO (TCS)
POLJANSKI Pawel POL19900506 TINKOFF-SAXO (TCS)
HANSEN Jesper DEN19901023 TINKOFF-SAXO (TCS)
SERRY Pieter BEL19881121 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
DE GENDT Thomas BEL19861106 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
VAKOC Petr CZE19920711 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
PAUWELS Serge BEL19831121 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
EDMONDSON Joshua GBR19920706 TEAM SKY (SKY)
NIEVE ITURALDE Mikel ESP19840526 TEAM SKY (SKY)
PORTE Richie AUS19850130 TEAM SKY (SKY)
SIUTSOU Kanstantsin BLR19820809 TEAM SKY (SKY)
EARLE Nathan AUS19880604 TEAM SKY (SKY)
BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto COL19891013 AG2R LA MONDIALE (ALM)
DYACHENKO Alexsandr KAZ19831017 ASTANA PRO TEAM (AST)
KESSIAKOFF Fredrik Carl Wilhelm SWE19800517 ASTANA PRO TEAM (AST)
TIRALONGO Paolo ITA19770708 ASTANA PRO TEAM (AST)
BOBRIDGE Jack AUS19890713 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL)
KRUIJSWIJK Steven NED19870607 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL)
MARTENS Paul GER19831026 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL)
TANNER David AUS19840930 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL)
BASSO Ivan ITA19771126 CANNONDALE (CAN)
WURF Cameron AUS19830803 CANNONDALE (CAN)
RATTO Daniele ITA19891005 CANNONDALE (CAN)
MARINO Jean Marc FRA19830815 CANNONDALE (CAN)
SALERNO Cristiano ITA19850218 CANNONDALE (CAN)
GENIEZ Alexandre FRA19880416 FDJ.FR (FDJ)
HORNER Christopher USA19711023 LAMPRE-MERIDA (LAM)
NIEMIEC Przemyslaw POL19800411 LAMPRE-MERIDA (LAM)
DURASEK Kristijan CRO19870726 LAMPRE-MERIDA (LAM)
FERRARI Roberto ITA19830309 LAMPRE-MERIDA (LAM)
CATTANEO Mattia ITA19901025 LAMPRE-MERIDA (LAM)
BROECKX Stig BEL19900510 LOTTO BELISOL (LTB)
DE CLERCQ Bart BEL19860826 LOTTO BELISOL (LTB)
HENDERSON Greg NZL19760910 LOTTO BELISOL (LTB)
VANENDERT Dennis BEL19880627 LOTTO BELISOL (LTB)
BEWLEY Sam NZL19870722 ORICA GREENEDGE (OGE)
LANCASTER Brett AUS19791115 ORICA GREENEDGE (OGE)
CLARKE Simon AUS19860718 ORICA GREENEDGE (OGE)
HOWSON Damien AUS19920813 ORICA GREENEDGE (OGE)
HOWARD Leigh AUS19891018 ORICA GREENEDGE (OGE)
KERN Christophe FRA19810118 TEAM EUROPCAR (EUC)
ROLLAND Pierre FRA19861010 TEAM EUROPCAR (EUC)
HAGA Chad USA19880826 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA)
PETERSON Thomas USA19861224 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA)
PREIDLER Georg AUT19900617 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA)
JI Cheng CHN19870715 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA)
MEZGEC Luka SLO19880627 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA)
ZUBELDIA AGIRRE Haimar ESP19770401 TREK FACTORY RACING (TFR)
ARREDONDO MORENO Julian David COL19880730 TREK FACTORY RACING (TFR)
HONDO Danilo GER19740104 TREK FACTORY RACING (TFR)
NIZZOLO Giacomo ITA19890130 TREK FACTORY RACING (TFR)
VANDEWALLE Kristof BEL19850405 TREK FACTORY RACING (TFR)
ARROYO DURAN David ESP19800107 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR)
PIEDRA PEREZ Antonio ESP19851010 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR)
VIGANO Davide ITA19840612 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR)
GARCIA Marcos ESP19861204 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR)
PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo COL19911009 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR)
MARCZYNSKI Tomasz POL19840306 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC)
TACIAK Mateusz POL19840619 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC)
RUTKIEWICZ Marek POL19810508 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC)
LE MEVEL Christophe FRA19800911 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF)
LEMARCHAND Romain FRA19870726 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF)
DE GREEF Francis BEL19850202 WANTY – GROUPE GOBERT (WGG)
HABEAUX Gregory BEL19821020 WANTY – GROUPE GOBERT (WGG)
MINNAARD Marco NED19890411 WANTY – GROUPE GOBERT (WGG)
SEELDRAEYERS Kevin BEL19860912 WANTY – GROUPE GOBERT (WGG)

Βουνά

1 CLEMENT Stef NED19820924 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 82
2 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP19790512 TEAM KATUSHA (KAT) 40
3 VAN GARDEREN Tejay USA19880812 BMC RACING TEAM (BMC) 39
4 CONTADOR VELASCO Alberto ESP19821206 TINKOFF-SAXO (TCS) 38
5 PLAZA MOLINA Ruben ESP19800229 MOVISTAR TEAM (MOV) 35
6 MEDEREL Maxime FRA19800919 TEAM EUROPCAR (EUC) 35
7 WESTRA Lieuwe NED19820911 ASTANA PRO TEAM (AST) 34
8 SAMOILAU Branislau BLR19850525 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 34
9 ZEITS Andrey KAZ19861214 ASTANA PRO TEAM (AST) 33
10 MOLARD Rudy FRA19890917 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) 30

Βαθμοί

1 KOCH Michel GER19911015 CANNONDALE (CAN) 13
2 VALLEE Boris BEL19930603 LOTTO BELISOL (LTB) 9
3 BURGHARDT Marcus GER19830630 BMC RACING TEAM (BMC) 8

Ομάδες

1 GARMIN SHARP 89:08:15
2 AG2R LA MONDIALE +21
3 ASTANA PRO TEAM +1:40
4 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +2:44
5 TEAM SKY +4:59
6 MOVISTAR TEAM +8:04
7 BMC RACING TEAM +10:06
8 TEAM KATUSHA +11:23
9 LOTTO BELISOL +11:40
10 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM +12:48
11 FDJ.FR +15:16
12 CAJA RURAL – SEGUROS RGA +20:54
13 BELKIN-PRO CYCLING TEAM +22:52
14 CANNONDALE +23:55
15 TEAM EUROPCAR +27:01
16 ORICA GREENEDGE +29:11
17 TINKOFF-SAXO +36:38
18 LAMPRE-MERIDA +46:56
19 CCC POLSAT POLKOWICE +48:23
20 TEAM GIANT-SHIMANO +53:01
21 TREK FACTORY RACING +54:54
22 WANTY – GROUPE GOBERT +1:14:49

Νικητές ανά Ετάπ

01. Calella – Calella: MEZGEC Luka (GIA)
02. Mataró – Girona: MEZGEC Luka (GIA)
03. Banyoles – La Molina: RODRIGUEZ OLIVER Joaquin (KAT)
04. Alp – Vallter 2000: VAN GARDEREN Tejay (BMC)
05. Camprodón – Valls: MEZGEC Luka (GIA)
06. El Vendrell – Vilanova i la Geltrú: CLEMENT Stef (BEL)
07. Barcelona – Barcelona: WESTRA Lieuwe

Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s