Αποτελέσματα Tirreno-Adriatico 2014

Τυρρηνικό πέλαγος – Αδριατική θάλασσα, 12-18 Μαρτίου 2013

1 CONTADOR VELASCO Alberto ESP19821206 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) 25:28:45
2 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander COL19900204 MOVISTAR TEAM (MOV) +2:05
3 KREUZIGER Roman CZE19860506 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +2:14
4 PERAUD Jean-Christophe FRA19770522 AG2R LA MONDIALE (ALM) +2:39
5 ARREDONDO MORENO Julian David COL19880730 TREK FACTORY RACING (TFR) +2:54
6 POZZOVIVO Domenico ITA19821130 AG2R LA MONDIALE (ALM) +3:04
7 KISERLOVSKI Robert CRO19860809 TREK FACTORY RACING (TFR) +3:09
8 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP19810905 TEAM KATUSHA (KAT) +3:16
9 SCARPONI Michele ITA19790925 ASTANA PRO TEAM (AST) +3:16
10 NIEVE ITURALDE Mikel ESP19840526 TEAM SKY (SKY) +3:19
11 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE-MERIDA (LAM) +3:32
12 NOCENTINI Rinaldo ITA19770925 AG2R LA MONDIALE (ALM) +3:37
13 CARUSO Giampaolo ITA19800815 TEAM KATUSHA (KAT) +3:47
14 GENIEZ Alexandre FRA19880416 FDJ.FR (FDJ) +4:10
15 HUZARSKI Bartosz POL19801027 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +4:18
16 HERMANS Ben BEL19860608 BMC RACING TEAM (BMC) +5:24
17 TALANSKY Andrew USA19881123 GARMIN SHARP (GRS) +5:36
18 KWIATKOWSKI Michal POL19900602 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +5:38
19 NERZ Dominik GER19890825 BMC RACING TEAM (BMC) +6:34
20 SANTAROMITA Ivan ITA19840430 ORICA GREENEDGE (OGE) +6:44
21 KING Benjamin USA19890322 GARMIN SHARP (GRS) +6:45
22 MOLLEMA Bauke NED19861126 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +6:50
23 KANGERT Tanel EST19870311 ASTANA PRO TEAM (AST) +6:53
24 BASSO Ivan ITA19771126 CANNONDALE (CAN) +6:58
25 LUDVIGSSON Tobias SWE19910222 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +7:21
26 ROLLAND Pierre FRA19861010 TEAM EUROPCAR (EUC) +7:29
27 CUNEGO Damiano ITA19810919 LAMPRE-MERIDA (LAM) +7:45
28 PIRAZZI Stefano ITA19870311 BARDIANI CSF (BAR) +7:57
29 SAGAN Peter SVK19900126 CANNONDALE (CAN) +11:11
30 MONTAGUTI Matteo ITA19840106 AG2R LA MONDIALE (ALM) +11:48
31 URAN URAN Rigoberto COL19870126 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +13:37
32 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP19860320 MOVISTAR TEAM (MOV) +14:32
33 GRIVKO Andriy UKR19830807 ASTANA PRO TEAM (AST) +14:40
34 ANTON HERNANDEZ Igor ESP19830302 MOVISTAR TEAM (MOV) +14:54
35 GESCHKE Simon GER19860313 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +17:32
36 GILBERT Philippe BEL19820705 BMC RACING TEAM (BMC) +19:44
37 MORABITO Steve SUI19830130 BMC RACING TEAM (BMC) +20:08
38 POELS Wouter NED19871001 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +20:19
39 SCHÄR Michael SUI19860929 BMC RACING TEAM (BMC) +20:36
40 ROCHE Nicolas IRL19840703 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +20:47
41 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan ESP19870427 MOVISTAR TEAM (MOV) +20:54
42 SICARD Romain FRA19880101 TEAM EUROPCAR (EUC) +21:55
43 SIUTSOU Kanstantsin BLR19820809 TEAM SKY (SKY) +22:11
44 HANSEN Adam AUS19810511 LOTTO BELISOL (LTB) +22:14
45 CAMANO ORTUZAR Iker ESP19790314 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +22:49
46 DEVOLDER Stijn BEL19790829 TREK FACTORY RACING (TFR) +24:40
47 MACHADO Tiago POR19851018 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +24:47
48 VAN SUMMEREN Johan BEL19810204 GARMIN SHARP (GRS) +24:48
49 DE CLERCQ Bart BEL19860826 LOTTO BELISOL (LTB) +24:49
50 VICIOSO ARCOS Angel ESP19770413 TEAM KATUSHA (KAT) +25:57
51 CANCELLARA Fabian SUI19810318 TREK FACTORY RACING (TFR) +26:04
52 CLARKE Simon AUS19860718 ORICA GREENEDGE (OGE) +28:37
53 WIGGINS Bradley GBR19800428 TEAM SKY (SKY) +28:49
54 IMPEY Daryl RSA19841206 ORICA GREENEDGE (OGE) +28:53
55 MARTIN Daniel IRL19860820 GARMIN SHARP (GRS) +28:53
56 WYSS Marcel SUI19860625 IAM CYCLING (IAM) +29:37
57 IRIZAR ARANBURU Markel ESP19800205 TREK FACTORY RACING (TFR) +30:01
58 BAUER Jack NZL19850407 GARMIN SHARP (GRS) +30:04
59 WYSS Danilo SUI19850826 BMC RACING TEAM (BMC) +30:08
60 MORI Manuele ITA19800809 LAMPRE-MERIDA (LAM) +30:29
61 KOLOBNEV Alexandr RUS19810504 TEAM KATUSHA (KAT) +30:34
62 BRAJKOVIC Janez SLO19831218 ASTANA PRO TEAM (AST) +30:47
63 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey CRC19860829 MOVISTAR TEAM (MOV) +31:09
64 DURBRIDGE Luke AUS19910409 ORICA GREENEDGE (OGE) +31:10
65 POPOVYCH Yaroslav UKR19800104 TREK FACTORY RACING (TFR) +31:18
65 ROULSTON Hayden NZL19810110 TREK FACTORY RACING (TFR) +31:36
67 VANMARCKE Sep BEL19880728 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +32:16
68 MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel POR19800326 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +32:21
69 PAOLINI Luca ITA19770117 TEAM KATUSHA (KAT) +32:32
70 KOREN Kristijan SLO19861125 CANNONDALE (CAN) +33:13
71 CAPECCHI Eros ITA19860613 MOVISTAR TEAM (MOV) +34:44
72 DE LA CRUZ MELGAREJO David ESP19890506 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +34:47
73 HAUSSLER Heinrich AUS19840225 IAM CYCLING (IAM) +36:22
74 TANKINK Bram NED19781203 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +36:30
75 MARTIN Tony GER19850423 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +36:34
76 GOOS Marc NED19901130 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +37:15
77 IGLINSKY Maxim KAZ19810418 ASTANA PRO TEAM (AST) +37:44
78 MEYER Cameron AUS19880111 ORICA GREENEDGE (OGE) +37:58
78 BATTAGLIN Enrico ITA19891117 BARDIANI CSF (BAR) +39:15
80 BRANDLE Matthias AUT19891207 IAM CYCLING (IAM) +39:25
81 ROELANDTS Jurgen BEL19850702 LOTTO BELISOL (LTB) +40:31
82 GUSEV Vladimir RUS19820704 TEAM KATUSHA (KAT) +41:37
83 MILLAR David GBR19770104 GARMIN SHARP (GRS) +42:10
84 MALORI Adriano ITA19880128 MOVISTAR TEAM (MOV) +44:07
85 LUTSENKO Alexey KAZ19920907 ASTANA PRO TEAM (AST) +44:32
86 QUINZIATO Manuel ITA19791030 BMC RACING TEAM (BMC) +44:59
87 THURAU Bjorn GER19880723 TEAM EUROPCAR (EUC) +45:48
88 KLUGE Roger GER19860205 IAM CYCLING (IAM) +46:16
89 BODNAR Maciej POL19850307 CANNONDALE (CAN) +46:17
90 SBARAGLI Kristian ITA19900508 MTN – QHUBEKA (MTN) +46:31
91 GATTO Oscar ITA19850101 CANNONDALE (CAN) +46:49
92 MONDORY Lloyd FRA19820426 AG2R LA MONDIALE (ALM) +47:04
93 ELMIGER Martin SUI19780923 IAM CYCLING (IAM) +47:49
94 COLBRELLI Sonny ITA19900517 BARDIANI CSF (BAR) +48:17
95 TOSATTO Matteo ITA19740514 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +49:25
96 BELKOV Maxim RUS19850109 TEAM KATUSHA (KAT) +50:11
97 MARANGONI Alan ITA19840716 CANNONDALE (CAN) +51:23
98 OFFREDO Yoann FRA19861112 FDJ.FR (FDJ) +52:43
99 LONGO BORGHINI Paolo ITA19801210 CANNONDALE (CAN) +53:37
100 PICHOT Alexandre FRA19830106 TEAM EUROPCAR (EUC) +53:39
101 VENTER Jaco RSA19870213 MTN – QHUBEKA (MTN) +53:50
102 DUMOULIN Tom NED19901111 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +53:57
103 DELAGE Mickael FRA19850806 FDJ.FR (FDJ) +54:03
104 MORKOV Michael DEN19850430 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +54:04
105 TEKLEHAIMANOT Daniel ERI19881110 MTN – QHUBEKA (MTN) +54:26
106 DEKKER Thomas NED19840906 GARMIN SHARP (GRS) +54:32
107 KENNAUGH Peter GBR19890615 TEAM SKY (SKY) +55:29
108 BOUCHER David FRA19800317 FDJ.FR (FDJ) +55:49
109 DEMARE Arnaud FRA19910826 FDJ.FR (FDJ) +56:37
110 TJALLINGII Maarten NED19771105 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +56:57
111 POZZATO Filippo ITA19810910 LAMPRE-MERIDA (LAM) +57:22
112 NUYENS Nick BEL19800505 GARMIN SHARP (GRS) +57:39
113 MODOLO Sacha ITA19870619 LAMPRE-MERIDA (LAM) +57:45
114 BOARO Manuele ITA19870312 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +57:58
115 KOZONTCHUK Dmitry RUS19840405 TEAM KATUSHA (KAT) +58:01
116 BONNET William FRA19820625 FDJ.FR (FDJ) +58:17
117 WAGNER Robert GER19830417 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +58:48
118 BENNATI Daniele ITA19800924 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +58:57
119 ARASHIRO Yukiya JPN19840922 TEAM EUROPCAR (EUC) +59:04
120 HUREL Tony FRA19871101 TEAM EUROPCAR (EUC) +59:05
121 CIOLEK Gerald GER19860919 MTN – QHUBEKA (MTN) +59:30
122 JEROME Vincent FRA19841126 TEAM EUROPCAR (EUC) +59:34
123 ARNDT Nikias GER19911118 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +59:39
124 APPOLLONIO Davide ITA19890602 AG2R LA MONDIALE (ALM) +59:47
125 GRETSCH Patrick GER19870407 AG2R LA MONDIALE (ALM) +1:01:57
126 COLEDAN Marco ITA19880822 BARDIANI CSF (BAR) +1:02:08
127 CAVENDISH Mark GBR19850521 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:02:13
128 CIMOLAI Davide ITA19890813 LAMPRE-MERIDA (LAM) +1:02:15
129 RENSHAW Mark AUS19821022 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:02:30
130 PETACCHI Alessandro ITA19740103 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:02:33
131 BENEDETTI Cesare ITA19870803 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +1:02:36
132 EISEL Bernhard AUT19810217 TEAM SKY (SKY) +1:03:07
133 DEMPSTER Zakkari AUS19870927 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +1:03:42
134 TRENTIN Matteo ITA19890802 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:04:30
135 KONOVALOVAS Ignatas LTU19851208 MTN – QHUBEKA (MTN) +1:04:31
136 FORTIN Filippo ITA19890201 BARDIANI CSF (BAR) +1:04:40
137 BENNETT Sam IRL19901016 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +1:04:58
138 GAUDIN Damien FRA19860820 AG2R LA MONDIALE (ALM) +1:05:07
139 CANOLA Marco ITA19881226 BARDIANI CSF (BAR) +1:05:45
140 VEELERS Tom NED19840914 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +1:06:16
141 THOMSON Jay Robert RSA19841206 MTN – QHUBEKA (MTN) +1:06:37
142 CURVERS Roy NED19791227 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +1:06:45
143 FISCHER Murilo Antonio BRA19790616 FDJ.FR (FDJ) +1:06:48
144 HEPBURN Michael AUS19910817 ORICA GREENEDGE (OGE) +1:06:57
145 BOEM Nicola ITA19890927 BARDIANI CSF (BAR) +1:09:32
146 KLEMME Dominic GER19861031 IAM CYCLING (IAM) +1:09:46
147 WILLEMS Frederik BEL19790908 LOTTO BELISOL (LTB) +1:10:37
148 KITTEL Marcel GER19880511 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +1:12:13
149 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG19830307 LAMPRE-MERIDA (LAM) +1:12:52
150 LEEZER Thomas NED19851226 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +1:13:34
151 DOWSETT Alex GBR19881003 MOVISTAR TEAM (MOV) +1:13:41
152 STAMSNIJDER Tom NED19850515 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +1:16:13
153 RUFFONI Nicola ITA19901214 BARDIANI CSF (BAR) +1:19:20
154 PELUCCHI Matteo ITA19890121 IAM CYCLING (IAM) +1:21:27
155 GRUZDEV Dmitriy KAZ19860313 ASTANA PRO TEAM (AST) +1:21:53
156 STAUFF Andreas GER19870122 MTN – QHUBEKA (MTN) +1:22:44
*UNKNOWN* ()
GUARNIERI Jacopo ITA19870814 ASTANA PRO TEAM (AST)
GESINK Robert NED19860531 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL)
EVANS Cadel AUS19770214 BMC RACING TEAM (BMC)
MOSER Moreno ITA19901225 CANNONDALE (CAN)
PINOT Thibaut FRA19900529 FDJ.FR (FDJ)
LÖVKVIST Thomas SWE19840404 IAM CYCLING (IAM)
HORNER Christopher USA19711023 LAMPRE-MERIDA (LAM)
GREIPEL André GER19820716 LOTTO BELISOL (LTB)
DEBUSSCHERE Jens BEL19890828 LOTTO BELISOL (LTB)
SIEBERG Marcel GER19820430 LOTTO BELISOL (LTB)
VAN DEN BROECK Jurgen BEL19830201 LOTTO BELISOL (LTB)
PARDILLA BELLON Sergio ESP19840116 MTN – QHUBEKA (MTN)
MOURIS Jens NED19800312 ORICA GREENEDGE (OGE)
TUFT Svein CAN19770509 ORICA GREENEDGE (OGE)
MALACARNE Davide ITA19870711 TEAM EUROPCAR (EUC)
VOSS Paul GER19860326 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE)
PORTE Richie AUS19850130 TEAM SKY (SKY)
CATALDO Dario ITA19850317 TEAM SKY (SKY)
STANNARD Ian GBR19870525 TEAM SKY (SKY)
SERGENT Jesse NZL19880708 TREK FACTORY RACING (TFR)

Βουνά

1 CANOLA Marco ITA19881226 BARDIANI CSF (BAR) 25
2 CONTADOR VELASCO Alberto ESP19821206 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) 11
3 KENNAUGH Peter GBR19890615 TEAM SKY (SKY) 10

Βαθμοί

1 SAGAN Peter SVK19900126 CANNONDALE (CAN) 26
2 CONTADOR VELASCO Alberto ESP19821206 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) 24
3 BRANDLE Matthias AUT19891207 IAM CYCLING (IAM) 20
4 KWIATKOWSKI Michal POL19900602 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 18
5 DEMARE Arnaud FRA19910826 FDJ.FR (FDJ) 17

Νέοι

1 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander COL19900204 MOVISTAR TEAM (MOV) 25:30:50
2 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE-MERIDA (LAM) +1:27
3 KWIATKOWSKI Michal POL19900602 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +3:33
4 NERZ Dominik GER19890825 BMC RACING TEAM (BMC) +4:29
5 KING Benjamin USA19890322 GARMIN SHARP (GRS) +4:40
6 LUDVIGSSON Tobias SWE19910222 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) +5:16
7 SAGAN Peter SVK19900126 CANNONDALE (CAN) +9:06
8 DURBRIDGE Luke AUS19910409 ORICA GREENEDGE (OGE) +29:05
9 DE LA CRUZ MELGAREJO David ESP19890506 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +32:42
10 GOOS Marc NED19901130 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +35:10

Ομάδες

1 AG2R LA MONDIALE 75:52:41
2 LAMPRE-MERIDA +5:33
3 TREK FACTORY RACING +7:51
4 MOVISTAR TEAM +9:15
5 TEAM KATUSHA +12:48
6 TEAM SAXO-TINKOFF +14:50
7 ASTANA PRO TEAM +15:44
8 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM +18:43
9 CANNONDALE +21:05
10 ORICA GREENEDGE +21:08
11 BMC RACING TEAM +22:29
12 GARMIN SHARP +22:45
13 TEAM NETAPP – ENDURA +32:32
14 TEAM SKY +32:41
15 TEAM EUROPCAR +37:40
16 TEAM GIANT-SHIMANO +1:01:43
17 BELKIN-PRO CYCLING TEAM +1:02:52
18 LOTTO BELISOL +1:07:15
19 BARDIANI CSF +1:22:35
20 IAM CYCLING +1:24:23
21 FDJ.FR +1:40:53
22 MTN – QHUBEKA +2:20:48

Νικητές ανά Ετάπ:

01. Donoratico – San Vincenzo TTT: OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM
02. San Vincenzo – Cascina: PELUCCHI Matteo (IAM)
03. Cascina – Arezzo: SAGAN Peter (CAN)
04. Indicatore – Cittareale: CONTADOR VELASCO Alberto (TCS)
05. Amatrice – Guardiagrele: CONTADOR VELASCO Alberto (TCS)
06. Bucchianico – Porto Sant’Elpidio: CAVENDISH Mark (OPQ)
07. San Benedetto del Tronto – San Benedetto del Tronto ITT: MALORI Adriano (MOV)

Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s