Αποτελέσματα Santos Tour Down Under 2014

Γύρος Αυστραλίας, 21 – 26 Ιανουαρίου 2014

1 GERRANS Simon AUS19800516 ORICA GREENEDGE (OGE) 19:57:35
2 EVANS Cadel AUS19770214 BMC RACING TEAM (BMC) +1
3 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE-MERIDA (LAM) +5
4 PORTE Richie AUS19850130 TEAM SKY (SKY) +10
5 HAAS Nathan AUS19890312 GARMIN SHARP (GRS) +27
6 GESINK Robert NED19860531 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +30
7 IMPEY Daryl RSA19841206 ORICA GREENEDGE (OGE) +34
8 THOMAS Geraint GBR19860525 TEAM SKY (SKY) +37
9 HANSEN Adam AUS19810511 LOTTO BELISOL (LTB) +37
10 SILIN Egor RUS19880625 TEAM KATUSHA (KAT) +47
11 SUTHERLAND Rory AUS19820208 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +1:00
12 BOOKWALTER Brent USA19840216 BMC RACING TEAM (BMC) +1:13
13 BAKELANTS Jan BEL19860214 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:41
14 PLAZA MOLINA Ruben ESP19800229 MOVISTAR TEAM (MOV) +1:45
15 BOUET Maxime FRA19861103 AG2R LA MONDIALE (ALM) +1:54
16 VORGANOV Eduard RUS19821207 TEAM KATUSHA (KAT) +1:57
17 HAIG Jack AUS19930906 AUSTRALIA (AUS) +2:08
18 HUCKER Robbie AUS19900313 DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (DPC) +2:15
19 ROUX Anthony FRA19870418 FDJ.FR (FDJ) +2:38
20 WURF Cameron AUS19830803 CANNONDALE (CAN) +2:49
21 BROECKX Stig BEL19900510 LOTTO BELISOL (LTB) +2:51
22 GAVAZZI Francesco ITA19840801 ASTANA PRO TEAM (AST) +2:54
23 DIDIER Laurent LUX19840719 TREK FACTORY RACING (TFR) +2:54
24 GESCHKE Simon GER19860313 TEAM GIANT-SHIMANO (ARG) +3:00
25 VERONA QUINTANILLA Carlos ESP19921104 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +3:17
26 PAUWELS Serge BEL19831121 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +3:27
27 HERMANS Ben BEL19860608 BMC RACING TEAM (BMC) +3:35
28 LAPTHORNE Darren AUS19830304 DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (DPC) +3:56
29 JUUL JENSEN Christopher DEN19890706 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +5:35
30 SULZBERGER Bernard AUS19830512 DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (DPC) +6:11
31 SCHLECK Frank LUX19800415 TREK FACTORY RACING (TFR) +6:27
32 DOMONT Axel FRA19900807 AG2R LA MONDIALE (ALM) +6:27
33 WYSS Danilo SUI19850826 BMC RACING TEAM (BMC) +6:33
34 ROELANDTS Jurgen BEL19850702 LOTTO BELISOL (LTB) +7:51
35 CANTWELL Jonathan AUS19820108 DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (DPC) +8:03
36 QUEMENEUR Perrig FRA19840426 TEAM EUROPCAR (EUC) +8:12
37 CLEMENT Stef NED19820924 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +8:52
38 AGNOLI Valerio ITA19850106 ASTANA PRO TEAM (AST) +8:57
39 KOCHETKOV Pavel RUS19860307 TEAM KATUSHA (KAT) +9:08
40 EARLE Nathan AUS19880604 TEAM SKY (SKY) +9:13
41 FAIRLY Caleb USA19870219 GARMIN SHARP (GRS) +9:44
42 MORI Manuele ITA19800809 LAMPRE-MERIDA (LAM) +10:22
43 MORABITO Steve SUI19830130 BMC RACING TEAM (BMC) +10:27
44 BERARD Julien FRA19870727 AG2R LA MONDIALE (ALM) +10:43
45 DEIGNAN Philip IRL19830907 TEAM SKY (SKY) +10:45
46 GREIPEL André GER19820716 LOTTO BELISOL (LTB) +11:05
47 MOINARD Amaël FRA19820202 BMC RACING TEAM (BMC) +11:30
48 STANNARD Ian GBR19870525 TEAM SKY (SKY) +11:53
49 BOBRIDGE Jack AUS19890713 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +12:16
50 VON HOFF Steele AUS19871231 GARMIN SHARP (GRS) +12:58
51 BAUER Jack NZL19850407 GARMIN SHARP (GRS) +15:31
52 MEYER Travis AUS19890608 DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (DPC) +15:41
53 CLARKE Simon AUS19860718 ORICA GREENEDGE (OGE) +15:45
54 SÖRENSEN Nicki DEN19750514 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +17:01
55 HAYMAN Mathew AUS19780420 ORICA GREENEDGE (OGE) +17:42
56 ARASHIRO Yukiya JPN19840922 TEAM EUROPCAR (EUC) +17:43
57 DEBUSSCHERE Jens BEL19890828 LOTTO BELISOL (LTB) +18:32
58 MORENO BAZAN Javier ESP19840718 MOVISTAR TEAM (MOV) +18:52
59 SIEBERG Marcel GER19820430 LOTTO BELISOL (LTB) +19:21
60 MATTHEWS Michael AUS19900926 ORICA GREENEDGE (OGE) +20:34
61 DENNIS Rohan AUS19900528 GARMIN SHARP (GRS) +20:35
62 BONNET William FRA19820625 FDJ.FR (FDJ) +21:20
63 SULZBERGER Wesley AUS19861020 DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (DPC) +21:25
64 ELISSONDE Kenny FRA19910722 FDJ.FR (FDJ) +23:04
65 O’BRIEN Mark AUS19870916 AUSTRALIA (AUS) +23:11
66 TANKINK Bram NED19781203 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +23:12
67 BENNETT George NZL19900407 CANNONDALE (CAN) +23:21
68 ALAPHILIPPE Julian FRA19920611 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +23:26
69 WACKERMANN Luca ITA19920313 LAMPRE-MERIDA (LAM) +23:39
70 THURAU Bjorn GER19880723 TEAM EUROPCAR (EUC) +23:45
71 GRIVKO Andriy UKR19830807 ASTANA PRO TEAM (AST) +23:51
72 SOUPE Geoffrey FRA19880322 FDJ.FR (FDJ) +23:56
73 VIVIANI Elia ITA19890207 CANNONDALE (CAN) +24:01
74 ERVITI Imanol ESP19831115 MOVISTAR TEAM (MOV) +24:07
75 Giacoppo Anthony AUS19860513 AUSTRALIA (AUS) +24:18
76 DEKKER Thomas NED19840906 GARMIN SHARP (GRS) +24:28
77 VAN POPPEL Danny NED19930726 TREK FACTORY RACING (TFR) +25:14
78 WATSON Calvin AUS19930106 TREK FACTORY RACING (TFR) +25:50
79 ZABEL Rick GER19931207 BMC RACING TEAM (BMC) +26:51
80 ANDERSEN Michael Valgren DEN19920207 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +27:14
81 TRUSOV Nikolay RUS19850702 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +27:15
82 HUPOND Thierry FRA19841110 TEAM GIANT-SHIMANO (ARG) +27:33
83 WESTRA Lieuwe NED19820911 ASTANA PRO TEAM (AST) +28:23
84 GASPAROTTO Enrico ITA19820322 ASTANA PRO TEAM (AST) +28:51
85 FELLINE Fabio ITA19900329 TREK FACTORY RACING (TFR) +28:55
86 DURBRIDGE Luke AUS19910409 ORICA GREENEDGE (OGE) +29:03
87 VEIKKANEN Jussi FIN19810329 FDJ.FR (FDJ) +29:06
88 COURTEILLE Arnaud FRA19890313 FDJ.FR (FDJ) +30:22
89 MOHORIC Matej SLO19941019 CANNONDALE (CAN) +30:43
90 BOIVIN Guillaume CAN19890525 CANNONDALE (CAN) +31:23
91 FRÖHLINGER Johannes GER19850609 TEAM GIANT-SHIMANO (ARG) +31:39
92 REZA Kévin FRA19880518 TEAM EUROPCAR (EUC) +32:00
93 BONNAFOND Guillaume FRA19870623 AG2R LA MONDIALE (ALM) +32:15
94 HUFFMAN Evan USA19900107 ASTANA PRO TEAM (AST) +32:59
95 VOIGT Jens GER19710917 TREK FACTORY RACING (TFR) +33:04
96 DE KORT Koen NED19820908 TEAM GIANT-SHIMANO (ARG) +33:38
97 RENSHAW Mark AUS19821022 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +34:05
98 EWAN Caleb AUS19940711 AUSTRALIA (AUS) +34:44
99 MCCARTHY Jay AUS19920908 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +35:56
100 KOLÁR Michal SVK19921221 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +36:16
101 TRENTIN Matteo ITA19890802 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +36:42
102 ARNDT Nikias GER19911118 TEAM GIANT-SHIMANO (ARG) +36:46
103 VAN POPPEL Boy NED19880118 TREK FACTORY RACING (TFR) +36:56
104 BETTIOL Alberto ITA19931029 CANNONDALE (CAN) +37:38
105 HALLER Marco AUT19910401 TEAM KATUSHA (KAT) +38:03
106 BELKOV Maxim RUS19850109 TEAM KATUSHA (KAT) +38:39
107 KRIZEK Matthias AUT19880929 CANNONDALE (CAN) +39:15
108 ROWE Luke GBR19900310 TEAM SKY (SKY) +40:31
109 IGNATYEV Mikhail RUS19850507 TEAM KATUSHA (KAT) +41:55
110 PETERSON Thomas USA19861224 TEAM GIANT-SHIMANO (ARG) +42:32
111 PORSEV Alexander RUS19860221 TEAM KATUSHA (KAT) +42:40
112 COUSIN Jerome FRA19890605 TEAM EUROPCAR (EUC) +42:48
113 TURGOT Sébastien FRA19840411 AG2R LA MONDIALE (ALM) +42:50
114 LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP19881229 MOVISTAR TEAM (MOV) +43:01
115 LECUISINIER Pierre-Henri FRA19930630 FDJ.FR (FDJ) +43:29
116 FENN Andrew GBR19900701 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +43:50
117 GUARNIERI Jacopo ITA19870814 ASTANA PRO TEAM (AST) +44:24
118 KITTEL Marcel GER19880511 TEAM GIANT-SHIMANO (ARG) +46:52
119 BONO Matteo ITA19831111 LAMPRE-MERIDA (LAM) +47:33
120 FLENS Rick NED19830411 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +48:07
121 FERRARI Roberto ITA19830309 LAMPRE-MERIDA (LAM) +49:39
122 CLARKE William AUS19850411 DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (DPC) +50:53
123 EISEL Bernhard AUT19810217 TEAM SKY (SKY) +51:46
124 GAUDIN Damien FRA19860820 AG2R LA MONDIALE (ALM) +52:38
125 GOSS Matthew Harley AUS19861105 ORICA GREENEDGE (OGE) +53:06
126 CIMOLAI Davide ITA19890813 LAMPRE-MERIDA (LAM) +56:00
127 VAN DER PLOEG Neil AUS19870923 AUSTRALIA (AUS) +1:04:26
128 Flakemore Campbell AUS19920806 AUSTRALIA (AUS) +1:04:29
129 BROWN Graeme AUS19790904 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) +1:07:59
130 DANIEL Maxime FRA19910605 AG2R LA MONDIALE (ALM) +1:09:26
GUTIERREZ PALACIOS José Ivan ESP19781127 MOVISTAR TEAM (MOV)
KAISEN Olivier BEL19830430 LOTTO BELISOL (LTB)
LINFIELD Bradley AUS19940629 AUSTRALIA (AUS)
MORTON Lachlan David AUS19920102 GARMIN SHARP (GRS)
ROJAS GIL Jose Joaquin ESP19850608 MOVISTAR TEAM (MOV)
TANNER David AUS19840930 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL)
TULIK Angelo FRA19901202 TEAM EUROPCAR (EUC)
VALLS FERRI Rafael ESP19870625 LAMPRE-MERIDA (LAM)

Βουνά

1 HANSEN Adam AUS19810511 LOTTO BELISOL (LTB) 28
2 DOMONT Axel FRA19900807 AG2R LA MONDIALE (ALM) 28
3 PORTE Richie AUS19850130 TEAM SKY (SKY) 24
4 CLARKE William AUS19850411 DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (DPC) 20
5 GERRANS Simon AUS19800516 ORICA GREENEDGE (OGE) 20
6 EVANS Cadel AUS19770214 BMC RACING TEAM (BMC) 18
7 VOIGT Jens GER19710917 TREK FACTORY RACING (TFR) 16
8 GESINK Robert NED19860531 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 16
9 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE-MERIDA (LAM) 12
10 IGNATYEV Mikhail RUS19850507 TEAM KATUSHA (KAT) 12
Flakemore Campbell AUS19920806 AUSTRALIA (AUS) 12

Βαθμοί

1 GERRANS Simon AUS19800516 ORICA GREENEDGE (OGE) 75
2 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE-MERIDA (LAM) 56
3 HAAS Nathan AUS19890312 GARMIN SHARP (GRS) 50
4 EVANS Cadel AUS19770214 BMC RACING TEAM (BMC) 45
5 GREIPEL André GER19820716 LOTTO BELISOL (LTB) 44
6 GESINK Robert NED19860531 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 35
7 IMPEY Daryl RSA19841206 ORICA GREENEDGE (OGE) 34
8 GAVAZZI Francesco ITA19840801 ASTANA PRO TEAM (AST) 28
9 PORTE Richie AUS19850130 TEAM SKY (SKY) 25
10 ROELANDTS Jurgen BEL19850702 LOTTO BELISOL (LTB) 22

Νέοι

1 HAIG Jack AUS19930906 AUSTRALIA (AUS) 19:59:43
2 VERONA QUINTANILLA Carlos ESP19921104 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:09
3 ELISSONDE Kenny FRA19910722 FDJ.FR (FDJ) +20:56
4 ALAPHILIPPE Julian FRA19920611 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +21:18
5 WACKERMANN Luca ITA19920313 LAMPRE-MERIDA (LAM) +21:31
6 VAN POPPEL Danny NED19930726 TREK FACTORY RACING (TFR) +23:06
7 WATSON Calvin AUS19930106 TREK FACTORY RACING (TFR) +23:42
8 ZABEL Rick GER19931207 BMC RACING TEAM (BMC) +24:43
9 ANDERSEN Michael Valgren DEN19920207 TEAM SAXO-TINKOFF (TCS) +25:06
10 DURBRIDGE Luke AUS19910409 ORICA GREENEDGE (OGE) +26:55

Ομάδες

1 ORICA GREENEDGE 59:56:16
2 BMC RACING TEAM +28
3 DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING +3:58
4 TEAM SKY +4:25
5 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM +4:34
6 TEAM SAXO-TINKOFF +5:54
7 LOTTO BELISOL +7:40
8 TEAM KATUSHA +8:11
9 BELKIN-PRO CYCLING TEAM +9:27
10 AG2R LA MONDIALE +11:01
11 GARMIN SHARP +13:25
12 ASTANA PRO TEAM +23:59
13 TREK FACTORY RACING +25:28
14 LAMPRE-MERIDA +26:53
15 FDJ.FR +28:01
16 TEAM EUROPCAR +35:24
17 CANNONDALE +35:30
18 MOVISTAR TEAM +36:37
19 AUSTRALIA +43:41
20 TEAM GIANT-SHIMANO +52:39

Νικητές ανά Ετάπ

01. Simon Gerrans (OGE)
02. Diego Ulissi (LAM)
03. Cadel Evans (BMC)
04. Andre Greipel (LTB)
05. Richie Porte (SKY)
06. Andre Greipel (LTB)

Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s