Αποτελέσματα Vuelta a Espana 2013

vuelta

Γύρος Ισπανίας, 24 Αυγούστου – 15 Σεπτεμβρίου 2013

1 HORNER Christopher USA19711023 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 84:36:04
2 NIBALI Vincenzo ITA19841114 ASTANA PRO TEAM (AST) +37
3 VALVERDE BELMONTE Alejandro ESP19800425 MOVISTAR TEAM (MOV) +1:36
4 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP19790512 KATUSHA (KAT) +3:22
5 ROCHE Nicolas IRL19840703 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +7:11
6 POZZOVIVO Domenico ITA19821130 AG2R LA MONDIALE (ALM) +8:00
7 PINOT Thibaut FRA19900529 FDJ.FR (FDJ) +8:41
8 SANCHEZ GONZALEZ Samuel ESP19780205 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +9:51
9 KONIG Leopold CZE19871115 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +10:11
10 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP19810905 KATUSHA (KAT) +13:11
11 KANGERT Tanel EST19870311 ASTANA PRO TEAM (AST) +14:05
12 HERRADA LOPEZ José ESP19851001 MOVISTAR TEAM (MOV) +16:48
13 ARROYO DURAN David ESP19800107 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) +17:34
14 NERZ Dominik GER19890825 BMC RACING TEAM (BMC) +19:26
15 SCARPONI Michele ITA19790925 LAMPRE-MERIDA (LAM) +22:04
16 CARDOSO Andre Fernando S. Martins POR19840903 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) +25:03
17 KISERLOVSKI Robert CRO19860809 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +25:06
18 SÖRENSEN Chris Anker DEN19840905 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +27:02
19 MAJKA Rafal POL19890912 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +32:52
20 ANTON HERNANDEZ Igor ESP19830302 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +33:05
21 BAGOT Yohan FRA19870906 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +35:22
22 PIMENTA COSTA MENDES José Joao POR19850424 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +39:25
23 NIEVE ITURALDE Mikel ESP19840526 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +49:36
24 CAPECCHI Eros ITA19860613 MOVISTAR TEAM (MOV) +50:23
25 TXURRUKA Amets ESP19821110 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) +51:17
26 BRAJKOVIC Janez SLO19831218 ASTANA PRO TEAM (AST) +57:32
27 URAN URAN Rigoberto COL19870126 SKY PROCYCLING (SKY) +57:49
28 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL19871210 SKY PROCYCLING (SKY) +59:55
29 FUGLSANG Jakob DEN19850322 ASTANA PRO TEAM (AST) +1:01:08
30 MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi ESP19780515 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +1:12:18
31 PAUWELS Serge BEL19831121 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:17:42
32 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE-MERIDA (LAM) +1:19:34
33 ELISSONDE Kenny FRA19910722 FDJ.FR (FDJ) +1:22:43
34 ROUX Anthony FRA19870418 FDJ.FR (FDJ) +1:25:44
35 HUZARSKI Bartosz POL19801027 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +1:26:14
36 PREIDLER Georg AUT19900617 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +1:28:03
37 ZAUGG Oliver SUI19810509 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +1:33:54
38 BARGUIL Warren FRA19911028 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +1:36:49
39 LANDA MEANA Mikel ESP19891213 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +1:37:26
40 COPPEL Jerome FRA19860806 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +1:37:43
41 DE GREEF Francis BEL19850202 LOTTO BELISOL (LTB) +1:38:50
42 MATE MARDONES Luis Angel ESP19840323 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +1:41:15
43 VALLS FERRI Rafael ESP19870625 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +1:43:02
44 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP19770917 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +1:46:53
45 SZMYD Sylvester POL19780302 MOVISTAR TEAM (MOV) +1:48:25
46 OROZ UGALDE Juan Jose ESP19800711 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +1:48:50
47 GENIEZ Alexandre FRA19880416 FDJ.FR (FDJ) +1:51:39
48 SANTAROMITA Ivan ITA19840430 BMC RACING TEAM (BMC) +1:52:24
49 CARUSO Giampaolo ITA19800815 KATUSHA (KAT) +1:52:54
50 SERRY Pieter BEL19881121 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:54:14
51 TIRALONGO Paolo ITA19770708 ASTANA PRO TEAM (AST) +1:59:16
52 MOLLEMA Bauke NED19861126 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +1:59:34
53 NOCENTINI Rinaldo ITA19770925 AG2R LA MONDIALE (ALM) +2:03:08
54 PATERSKI Maciej POL19860912 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +2:03:20
55 ZANDIO ECHAIDE Xabier ESP19770317 SKY PROCYCLING (SKY) +2:05:02
56 CHEREL Mikael FRA19860317 AG2R LA MONDIALE (ALM) +2:05:39
57 SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José COL19870328 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +2:07:58
58 MEERSMAN Gianni BEL19851205 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +2:14:16
59 FRÖHLINGER Johannes GER19850609 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +2:16:56
60 HANSEN Adam AUS19810511 LOTTO BELISOL (LTB) +2:17:18
61 HERMANS Ben BEL19860608 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +2:18:16
62 GUSEV Vladimir RUS19820704 KATUSHA (KAT) +2:19:34
63 VERDUGO MARCOTEGUI Gorka ESP19781104 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +2:20:01
64 BUSCHE Matthew USA19850509 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +2:25:57
65 GASTAUER Ben LUX19871114 AG2R LA MONDIALE (ALM) +2:26:34
66 KOHLER Martin SUI19850717 BMC RACING TEAM (BMC) +2:29:16
67 CAMANO ORTUZAR Iker ESP19790314 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +2:32:39
68 VOSS Paul GER19860326 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +2:32:44
69 CLARKE Simon AUS19860718 ORICA GREENEDGE (OGE) +2:36:08
70 MORI Manuele ITA19800809 LAMPRE-MERIDA (LAM) +2:36:45
71 GARATE Juan Manuel ESP19760424 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +2:38:19
72 WYSS Danilo SUI19850826 BMC RACING TEAM (BMC) +2:39:35
73 KIRYIENKA Vasil BLR19810628 SKY PROCYCLING (SKY) +2:41:03
74 CATALDO Dario ITA19850317 SKY PROCYCLING (SKY) +2:43:18
75 GARCIA Marcos ESP19861204 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) +2:43:22
76 MORENO BAZAN Javier ESP19840718 MOVISTAR TEAM (MOV) +2:43:31
77 RAST Grégory SUI19800117 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +2:49:32
78 SIJMENS Nico BEL19780401 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +2:51:22
79 KNEES Christian GER19810305 SKY PROCYCLING (SKY) +2:51:56
80 VICIOSO ARCOS Angel ESP19770413 KATUSHA (KAT) +2:52:25
81 ZEITS Andrey KAZ19861214 ASTANA PRO TEAM (AST) +2:52:37
82 MEIER Christian CAN19850221 ORICA GREENEDGE (OGE) +2:53:42
83 EIJSSEN Yannick BEL19890626 BMC RACING TEAM (BMC) +2:55:58
84 BOASSON HAGEN Edvald NOR19870517 SKY PROCYCLING (SKY) +2:59:04
85 POPOVYCH Yaroslav UKR19800104 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +3:01:08
86 IRIZAR ARANBURU Markel ESP19800205 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +3:01:23
87 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP19860320 MOVISTAR TEAM (MOV) +3:01:24
88 VAN SUMMEREN Johan BEL19810204 GARMIN SHARP (GRS) +3:01:57
89 LONGO BORGHINI Paolo ITA19801210 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +3:02:11
90 AZANZA SOTO Jorge ESP19820616 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +3:03:39
91 ZINGLE Romain BEL19870129 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +3:05:03
92 KOZONTCHUK Dmitry RUS19840405 KATUSHA (KAT) +3:08:27
93 HOWES Alex USA19880101 GARMIN SHARP (GRS) +3:08:45
94 BERARD Julien FRA19870727 AG2R LA MONDIALE (ALM) +3:10:09
95 RATTO Daniele ITA19891005 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +3:11:50
96 BARTA Jan CZE19841207 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +3:12:43
97 BOLE Grega SLO19850813 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +3:21:31
98 JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA19890203 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +3:22:28
99 WURF Cameron AUS19830803 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +3:22:56
100 SÖRENSEN Nicki DEN19750514 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +3:24:16
101 GRIVKO Andriy UKR19830807 ASTANA PRO TEAM (AST) +3:26:23
102 ERVITI Imanol ESP19831115 MOVISTAR TEAM (MOV) +3:27:15
103 PINEAU Cédric FRA19850508 FDJ.FR (FDJ) +3:27:59
104 EDET Nicolas FRA19871202 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +3:30:11
105 ANACONA GOMEZ Winner COL19880811 LAMPRE-MERIDA (LAM) +3:31:07
106 TANNER David AUS19840930 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +3:32:48
107 PAOLINI Luca ITA19770117 KATUSHA (KAT) +3:36:53
108 VANENDERT Dennis BEL19880627 LOTTO BELISOL (LTB) +3:37:23
109 PIEDRA PEREZ Antonio ESP19851010 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) +3:37:49
110 MATTHEWS Michael AUS19900926 ORICA GREENEDGE (OGE) +3:40:30
111 DALL’ANTONIA Tiziano ITA19830726 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +3:46:01
112 FAIRLY Caleb USA19870219 GARMIN SHARP (GRS) +3:47:47
113 VANOTTI Alessandro ITA19800916 ASTANA PRO TEAM (AST) +3:54:57
114 MONDORY Lloyd FRA19820426 AG2R LA MONDIALE (ALM) +3:57:27
115 TOSATTO Matteo ITA19740514 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +3:58:50
116 PETERSON Thomas USA19861224 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +4:00:15
117 PETROV Evgeny RUS19780525 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +4:03:53
118 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco ESP19861205 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) +4:04:39
119 GUTIERREZ PALACIOS José Ivan ESP19781127 MOVISTAR TEAM (MOV) +4:04:54
120 LODEWYCK Klaas BEL19880324 BMC RACING TEAM (BMC) +4:05:49
121 FERRARI BARCELO Fabricio URU19850603 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) +4:05:50
122 URTASUN PEREZ Pablo ESP19800329 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +4:08:50
123 WAGNER Robert GER19830417 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +4:10:49
124 FARRAR Tyler USA19840602 GARMIN SHARP (GRS) +4:12:26
125 VAN KEIRSBULCK Guillaume BEL19910214 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +4:14:05
126 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto COL19891013 AG2R LA MONDIALE (ALM) +4:14:27
127 VAN DER SANDE Tosh BEL19901128 LOTTO BELISOL (LTB) +4:15:12
128 MORKOV Michael DEN19850430 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +4:16:29
129 DODI Luca ITA19870526 LAMPRE-MERIDA (LAM) +4:16:31
130 PETIT Adrien FRA19900926 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +4:19:20
131 ISAICHEV Vladimir RUS19860421 KATUSHA (KAT) +4:19:31
132 COURTEILLE Arnaud FRA19890313 FDJ.FR (FDJ) +4:20:39
133 DEMPSTER Zakkari AUS19870927 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +4:21:54
134 RASMUSSEN Alex DEN19840609 GARMIN SHARP (GRS) +4:23:03
135 DOCKER Mitchell AUS19861002 ORICA GREENEDGE (OGE) +4:23:34
136 ARNDT Nikias GER19911118 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +4:24:05
137 STAMSNIJDER Tom NED19850515 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +4:27:07
138 POULHIES Stéphane FRA19850626 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) +4:27:23
139 HAEDO Lucas Sebastian ARG19830418 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +4:28:21
140 LASCA Francesco ITA19880329 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) +4:28:38
141 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG19830307 LAMPRE-MERIDA (LAM) +4:30:58
142 HOWARD Leigh AUS19891018 ORICA GREENEDGE (OGE) +4:47:03
143 BONO Matteo ITA19831111 LAMPRE-MERIDA (LAM) +4:48:47
144 GRAZIATO Massimo ITA19880925 LAMPRE-MERIDA (LAM) +4:49:30
LASTRAS GARCIA Pablo ESP19760120 MOVISTAR TEAM (MOV)
CHAINEL Steve FRA19830906 AG2R LA MONDIALE (ALM)
MONTAGUTI Matteo ITA19840106 AG2R LA MONDIALE (ALM)
HUPOND Thierry FRA19841110 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG)
SINKELDAM Ramon NED19890209 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG)
IGLINSKY Maxim KAZ19810418 ASTANA PRO TEAM (AST)
BROWN Graeme AUS19790904 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
CLEMENT Stef NED19820924 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
SANCHEZ GIL Luis Leon ESP19831124 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
TEN DAM Laurens NED19801113 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
GILBERT Philippe BEL19820705 BMC RACING TEAM (BMC)
LANDER Sebastian DEN19910311 BMC RACING TEAM (BMC)
PINOTTI Marco ITA19760225 BMC RACING TEAM (BMC)
VELASCO MURILLO Ivan ESP19800207 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR)
BASSO Ivan ITA19771126 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN)
BOIVIN Guillaume CAN19890525 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN)
BESSY Cyril FRA19860529 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF)
MANGEL Laurent FRA19810522 FDJ.FR (FDJ)
SOUPE Geoffrey FRA19880322 FDJ.FR (FDJ)
VEIKKANEN Jussi FIN19810329 FDJ.FR (FDJ)
MARTIN Daniel IRL19860820 GARMIN SHARP (GRS)
FERNANDEZ Koldo ESP19810913 GARMIN SHARP (GRS)
KREDER Michel NED19870815 GARMIN SHARP (GRS)
NUYENS Nick BEL19800505 GARMIN SHARP (GRS)
LOSADA ALGUACIL Alberto ESP19820228 KATUSHA (KAT)
STORTONI Simone ITA19850707 LAMPRE-MERIDA (LAM)
DE CLERCQ Bart BEL19860826 LOTTO BELISOL (LTB)
HENDERSON Greg NZL19760910 LOTTO BELISOL (LTB)
REYNES MIMO Vicente ESP19810730 LOTTO BELISOL (LTB)
VAN DE WALLE Jurgen BEL19770209 LOTTO BELISOL (LTB)
VANENDERT Jelle BEL19850219 LOTTO BELISOL (LTB)
DE LA CRUZ MELGAREJO David ESP19890506 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE)
SCHORN Daniel AUT19881021 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE)
MARTIN Tony GER19850423 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
DE WEERT Kevin BEL19820527 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
FENN Andrew GBR19900701 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
STYBAR Zdenek CZE19851211 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
VANDEWALLE Kristof BEL19850405 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
GERRANS Simon AUS19800516 ORICA GREENEDGE (OGE)
BEWLEY Sam NZL19870722 ORICA GREENEDGE (OGE)
COOKE Baden AUS19781012 ORICA GREENEDGE (OGE)
SULZBERGER Wesley AUS19861020 ORICA GREENEDGE (OGE)
CANCELLARA Fabian SUI19810318 RADIOSHACK LEOPARD (RLT)
ZUBELDIA AGIRRE Haimar ESP19770401 RADIOSHACK LEOPARD (RLT)
PUCCIO Salvatore ITA19890831 SKY PROCYCLING (SKY)
ROWE Luke GBR19900310 SKY PROCYCLING (SKY)
KREUZIGER Roman CZE19860506 TEAM SAXO-TINKOFF (TST)
POELS Wouter NED19871001 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
DE GENDT Thomas BEL19861106 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
HOOGERLAND Johnny NED19830513 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
MARCZYNSKI Tomasz POL19840306 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
MARKUS Barry NED19910717 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
WESTRA Lieuwe NED19820911 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)

Βουνά

1 EDET Nicolas FRA19871202 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS (COF) 46
2 HORNER Christopher USA19711023 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 32
3 RATTO Daniele ITA19891005 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) 30
4 CARDOSO Andre Fernando S. Martins POR19840903 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) 26
5 NIBALI Vincenzo ITA19841114 ASTANA PRO TEAM (AST) 23
6 TXURRUKA Amets ESP19821110 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) 22
7 ELISSONDE Kenny FRA19910722 FDJ.FR (FDJ) 21
8 ROCHE Nicolas IRL19840703 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) 19
9 KIRYIENKA Vasil BLR19810628 SKY PROCYCLING (SKY) 18
10 SCARPONI Michele ITA19790925 LAMPRE-MERIDA (LAM) 17
11 GENIEZ Alexandre FRA19880416 FDJ.FR (FDJ) 17

Βαθμοί

1 VALVERDE BELMONTE Alejandro ESP19800425 MOVISTAR TEAM (MOV) 152
2 HORNER Christopher USA19711023 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 126
3 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP19790512 KATUSHA (KAT) 125
4 ROCHE Nicolas IRL19840703 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) 122
5 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP19810905 KATUSHA (KAT) 119
6 NIBALI Vincenzo ITA19841114 ASTANA PRO TEAM (AST) 111
7 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG19830307 LAMPRE-MERIDA (LAM) 84
8 BOASSON HAGEN Edvald NOR19870517 SKY PROCYCLING (SKY) 83
9 MATTHEWS Michael AUS19900926 ORICA GREENEDGE (OGE) 78
10 MOLLEMA Bauke NED19861126 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) 75

Συνδυαστική

1 HORNER Christopher USA19711023 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 5
2 NIBALI Vincenzo ITA19841114 ASTANA PRO TEAM (AST) 13
3 VALVERDE BELMONTE Alejandro ESP19800425 MOVISTAR TEAM (MOV) 17
4 ROCHE Nicolas IRL19840703 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) 17
5 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP19790512 KATUSHA (KAT) 27
6 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP19810905 KATUSHA (KAT) 32
7 SCARPONI Michele ITA19790925 LAMPRE-MERIDA (LAM) 41
8 KONIG Leopold CZE19871115 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) 42
9 POZZOVIVO Domenico ITA19821130 AG2R LA MONDIALE (ALM) 43
10 CARDOSO Andre Fernando S. Martins POR19840903 CAJA RURAL – SEGUROS RGA (CJR) 54

Ομάδες

1 EUSKALTEL EUSKADI 253:29:35
2 MOVISTAR TEAM +1:02
3 ASTANA PRO TEAM +1:30
4 TEAM SAXO-TINKOFF +9:56
5 CAJA RURAL – SEGUROS RGA +33:48
6 KATUSHA +45:21
7 RADIOSHACK LEOPARD +46:54
8 TEAM NETAPP – ENDURA +52:29
9 FDJ.FR +1:01:21
10 BMC RACING TEAM +1:56:46
11 AG2R LA MONDIALE +2:05:01
12 SKY PROCYCLING +2:05:05
13 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +2:11:00
14 LAMPRE-MERIDA +3:00:04
15 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM +3:54:38
16 CANNONDALE PRO CYCLING +3:54:44
17 TEAM ARGOS – SHIMANO +3:57:50
18 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM +4:15:28
19 BELKIN PRO CYCLING TEAM +4:42:51
20 LOTTO BELISOL +5:04:06
21 ORICA GREENEDGE +7:22:34
22 GARMIN SHARP +7:36:52

Νικητές ανά Ετάπ

01. Vilanova de Arousa – Sanxenxo ΤΤT: Astana Pro Team
02. Pontevedra – Alto do Monte da Groba: ROCHE Nicolas (TST)
03. Vigo – Mirador de Lobeira: HORNER Christopher (RLT)
04. Lalín – Fisterra: MORENO FERNANDEZ Daniel (KAT)
05. Sober – Lago de Sanabria: MATTHEWS Michael (OGE)
06. Guijuelo – Cáceres: MORKOV Michael (TST)
07. Almendralejo – Mairena del Aljarafe: STYBAR Zdenek (OPQ)
08. Jerez de la Frontera – Alto de Peñas Blancas: KONIG Leopold (TNE)
09. Antequera – Valdepeñas de Jaén: MORENO FERNANDEZ Daniel (KAT)
10. Torredelcampo – Alto de Hazallanas: HORNER Christopher (RLT)
11. Tarazona – Tarazona ITT: CANCELLARA Fabian (RLT)
12. Maella – Tarragona: GILBERT Philippe (BMC)
13. Valls – Castelldefels: BARGUIL Warren (ARG)
14. Bagà – Collada de la Galina: RATTO Daniele (CAN)
15. Andorra la Vella – Peyragudes: GENIEZ Alexandre (FDJ)
16. Graus – Formigal: BARGUIL Warren (ARG)
17. Calahorra – Burgos: MOLLEMA Bauke (BEL)
18. Burgos – Peña Cabarga: KIRYIENKA Vasil (SKY)
19. San Vicente de la Barquera – Alto del Naranco: RODRIGUEZ OLIVER Joaquin (KAT)
20. Avilés – Alto de l’Angliru: ELISSONDE Kenny (FDJ)
21. Leganés – Madrid: MATTHEWS Michael (OGE)

Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Google photo

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s