Αποτελέσματα Grand Prix Cycliste de Montreal

Γκραν Πριν του Μοντρεάλ, 15 Σεπτεμβρίου 2013

1 SAGAN Peter SVK19900126 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) 5:20:07
2 PONZI Simone ITA19870117 ASTANA PRO TEAM (AST) +4
3 HESJEDAL Ryder CAN19801209 GARMIN SHARP (GRS) +4
4 VAN AVERMAET Greg BEL19850517 BMC RACING TEAM (BMC) +7
5 POZZATO Filippo ITA19810910 LAMPRE-MERIDA (LAM) +7
6 FARIA DA COSTA Rui Alberto POR19861005 MOVISTAR TEAM (MOV) +7
7 GASPAROTTO Enrico ITA19820322 ASTANA PRO TEAM (AST) +7
8 NORDHAUG Lars Petter NOR19840514 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +9
9 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP19890204 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +9
10 BAKELANTS Jan BEL19860214 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +9
11 VICHOT Arthur FRA19881126 FDJ.FR (FDJ) +9
12 GESINK Robert NED19860531 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +26
13 BRESCHEL Matti DEN19840831 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +26
14 ROELANDTS Jurgen BEL19850702 LOTTO BELISOL (LTB) +26
15 SLAGTER Tom Jelte NED19890701 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +26
16 BARDET Romain FRA19901109 AG2R LA MONDIALE (ALM) +26
17 TRENTIN Matteo ITA19890802 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +26
18 EVANS Cadel AUS19770214 BMC RACING TEAM (BMC) +26
19 GESCHKE Simon GER19860313 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +26
20 WELLENS Tim BEL19910510 LOTTO BELISOL (LTB) +26
21 HERRADA LOPEZ Jesus ESP19900726 MOVISTAR TEAM (MOV) +26
22 WEGMANN Fabian GER19800620 GARMIN SHARP (GRS) +26
23 MARTENS Paul GER19831026 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +26
24 GAUTIER Cyril FRA19870926 TEAM EUROPCAR (EUC) +26
25 MACHADO Tiago POR19851018 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +26
26 LEUKEMANS Björn BEL19770701 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +26
27 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan ESP19870427 MOVISTAR TEAM (MOV) +26
28 FROOME Christopher GBR19850520 SKY PROCYCLING (SKY) +26
29 MARCATO Marco ITA19840211 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +26
30 KOLOBNEV Alexandr RUS19810504 KATUSHA (KAT) +26
31 VAN GARDEREN Tejay USA19880812 BMC RACING TEAM (BMC) +26
32 WEENING Pieter NED19810405 ORICA GREENEDGE (OGE) +26
33 VORGANOV Eduard RUS19821207 KATUSHA (KAT) +26
34 OFFREDO Yoann FRA19861112 FDJ.FR (FDJ) +26
35 MONFORT Maxime BEL19830114 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +26
36 MINGUEZ AYALA Miguel ESP19880830 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +26
37 KOREN Kristijan SLO19861125 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +26
38 BILBAO Peio ESP19900225 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +26
39 CUNEGO Damiano ITA19810919 LAMPRE-MERIDA (LAM) +26
40 POLANC Jan SLO19920506 LAMPRE-MERIDA (LAM) +26
41 BENNETT George NZL19900407 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +26
42 MORABITO Steve SUI19830130 BMC RACING TEAM (BMC) +26
43 SICARD Romain FRA19880101 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +26
44 BOOKWALTER Brent USA19840216 BMC RACING TEAM (BMC) +26
45 CONTADOR VELASCO Alberto ESP19821206 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +26
46 KESSIAKOFF Fredrik Carl Wilhelm SWE19800517 ASTANA PRO TEAM (AST) +26
47 GALLOPIN Tony FRA19880524 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +26
48 FEDRIGO Pierrick FRA19781130 FDJ.FR (FDJ) +26
49 SPILAK Simon SLO19860623 KATUSHA (KAT) +26
50 RIBLON Christophe FRA19810117 AG2R LA MONDIALE (ALM) +26
51 VAUGRENARD Benoît FRA19820105 FDJ.FR (FDJ) +43
52 DURASEK Kristijan CRO19870726 LAMPRE-MERIDA (LAM) +45
53 DEVENYNS Dries BEL19830722 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:15
54 CHAVANEL Sylvain FRA19790630 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:15
55 VELITS Peter SVK19850221 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:33
56 LANGEVELD Sebastian NED19850117 ORICA GREENEDGE (OGE) +1:53
57 TERPSTRA Niki NED19840518 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +2:42
58 GAVAZZI Francesco ITA19840801 ASTANA PRO TEAM (AST) +4:25
59 PIETROPOLLI Daniele ITA19800711 LAMPRE-MERIDA (LAM) +4:25
60 DUPONT Hubert FRA19801113 AG2R LA MONDIALE (ALM) +4:25
61 KRUIJSWIJK Steven NED19870607 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +4:25
62 MOINARD Amaël FRA19820202 BMC RACING TEAM (BMC) +4:25
63 SAEZ Adrian ESP19860317 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +4:25
64 PLAZA MOLINA Ruben ESP19800229 MOVISTAR TEAM (MOV) +4:25
65 STETINA Peter USA19870808 GARMIN SHARP (GRS) +4:25
66 LAGUTIN Sergey UZB19810114 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +4:25
67 COQUARD Bryan FRA19920425 TEAM EUROPCAR (EUC) +4:25
68 CHERNETSKI Sergei RUS19900409 KATUSHA (KAT) +4:25
69 LUTSENKO Alexey KAZ19920907 ASTANA PRO TEAM (AST) +4:25
70 FAVILLI Elia ITA19890131 LAMPRE-MERIDA (LAM) +4:25
71 ARU Fabio ITA19900703 ASTANA PRO TEAM (AST) +4:25
72 ALBASINI Michael SUI19801220 ORICA GREENEDGE (OGE) +5:28
73 PICHON Laurent FRA19860719 FDJ.FR (FDJ) +6:25
74 DAMUSEAU Thomas FRA19890318 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +6:25
75 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ESP19871007 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +6:25
76 TALANSKY Andrew USA19881123 GARMIN SHARP (GRS) +7:31
77 REZA Kévin FRA19880518 TEAM EUROPCAR (EUC) +7:31
78 LUDVIGSSON Tobias SWE19910222 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +7:52
79 ROTH Ryan CAN19830110 CANADA (CAN) +7:52
80 TSATEVITCH Alexey RUS19890705 KATUSHA (KAT) +7:52
81 VANDBORG Brian DEN19811204 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +7:52
82 VANDENBERGH Stijn BEL19840425 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +7:52
83 SUTHERLAND Rory AUS19820208 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +7:52
84 DE MARCHI Alessandro ITA19860519 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +7:52
85 BURGHARDT Marcus GER19830630 BMC RACING TEAM (BMC) +7:52
86 CIMOLAI Davide ITA19890813 LAMPRE-MERIDA (LAM) +7:52
87 KROON Karsten NED19760129 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +7:52
88 BOZIC Borut SLO19800808 ASTANA PRO TEAM (AST) +7:56
89 PIRES Bruno POR19810515 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +9:35
90 THURAU Bjorn GER19880723 TEAM EUROPCAR (EUC) +9:35
91 ANDERSON Ryan CAN19870722 CANADA (CAN) +9:35
92 KREDER Wesley NED19901104 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +9:35
93 BELLEMAKERS Dirk NED19840119 LOTTO BELISOL (LTB) +13:35
94 DUCHESNE Antoine CAN19910912 CANADA (CAN) +13:35
95 HAMLTON Nic CAN19861010 CANADA (CAN) +13:35
96 PARISIEN Francois CAN19820427 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +13:38
DNF BOSWELL Ian USA19910207 SKY PROCYCLING (SKY)
DNF DOMBROWSKI Joseph Lloyd USA19910512 SKY PROCYCLING (SKY)
DNF RASCH Gabriel NOR19760408 SKY PROCYCLING (SKY)
DNF PATE Danny USA19790324 SKY PROCYCLING (SKY)
DNF PORTE Richie AUS19850130 SKY PROCYCLING (SKY)
DNF THOMAS Geraint GBR19860525 SKY PROCYCLING (SKY)
DNF TIERNAN-LOCKE Jonathan GBR19841226 SKY PROCYCLING (SKY)
DNF CARUSO Damiano ITA19871012 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN)
DNF KING Edward USA19830131 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN)
DNF KOCH Michel GER19911015 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN)
DNF BOIVIN Guillaume CAN19890525 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN)
DNF DANIELSON Thomas USA19780313 GARMIN SHARP (GRS)
DNF VANDEVELDE Christian USA19760522 GARMIN SHARP (GRS)
DNF DUGGAN Timothy USA19821114 TEAM SAXO-TINKOFF (TST)
DNF HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus ESP19810928 TEAM SAXO-TINKOFF (TST)
DNF MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel POR19800326 TEAM SAXO-TINKOFF (TST)
DNF COBO ACEBO Juan Jose ESP19810211 MOVISTAR TEAM (MOV)
DNF TERUEL ROVIRA Eloy ESP19821120 MOVISTAR TEAM (MOV)
DNF VENTOSO ALBERDI Francisco José ESP19820506 MOVISTAR TEAM (MOV)
DNF IGNATENKO Petr RUS19870927 KATUSHA (KAT)
DNF KUZNETSOV Viacheslav RUS19890624 KATUSHA (KAT)
DNF SELIG Rudiger GER19890219 KATUSHA (KAT)
DNF KWIATKOWSKI Michal POL19900602 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
DNF PINEAU Jérôme FRA19800102 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
DNF AGNOLI Valerio ITA19850106 ASTANA PRO TEAM (AST)
DNF SCHLECK Andy LUX19850610 RADIOSHACK LEOPARD (RLT)
DNF HONDO Danilo GER19740104 RADIOSHACK LEOPARD (RLT)
DNF NIZZOLO Giacomo ITA19890130 RADIOSHACK LEOPARD (RLT)
DNF BOBRIDGE Jack AUS19890713 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
DNF GOOS Marc NED19901130 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
DNF HOFLAND Moreno NED19910831 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
DNF PERAUD Jean-Christophe FRA19770522 AG2R LA MONDIALE (ALM)
DNF HOULE Hugo CAN19900927 AG2R LA MONDIALE (ALM)
DNF KADRI Biel FRA19860903 AG2R LA MONDIALE (ALM)
DNF KERN Julian GER19891228 AG2R LA MONDIALE (ALM)
DNF MINARD Sébastien FRA19820612 AG2R LA MONDIALE (ALM)
DNF OSS Daniel ITA19870113 BMC RACING TEAM (BMC)
DNF BEPPU Fumiyuki JPN19830410 ORICA GREENEDGE (OGE)
DNF GOSS Matthew Harley AUS19861105 ORICA GREENEDGE (OGE)
DNF VAITKUS Tomas LTU19820204 ORICA GREENEDGE (OGE)
DNF MEYER Cameron AUS19880111 ORICA GREENEDGE (OGE)
DNF MALORI Adriano ITA19880128 LAMPRE-MERIDA (LAM)
DNF GARCIA AMBROA Ricardo ESP19880226 EUSKALTEL EUSKADI (EUS)
DNF PEREZ MORENO Ruben ESP19811030 EUSKALTEL EUSKADI (EUS)
DNF CLARKE William AUS19850411 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG)
DNF DEGENKOLB John GER19890107 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG)
DNF GRETSCH Patrick GER19870407 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG)
DNF MEZGEC Luka SLO19880627 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG)
DNF DELAGE Mickael FRA19850806 FDJ.FR (FDJ)
DNF JEANNESSON Arnold FRA19860116 FDJ.FR (FDJ)
DNF ROLLIN Dominique CAN19821029 FDJ.FR (FDJ)
DNF KAISEN Olivier BEL19830430 LOTTO BELISOL (LTB)
DNF CORDEEL Sander BEL19871107 LOTTO BELISOL (LTB)
DNF DEBUSSCHERE Jens BEL19890828 LOTTO BELISOL (LTB)
DNF DOCKX Gert BEL19880704 LOTTO BELISOL (LTB)
DNF NEYENS Maarten BEL19850301 LOTTO BELISOL (LTB)
DNF LAMMERTINK Maurits NED19900831 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
DNF LINDEMAN Bertjan NED19890616 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
DNF SELVAGGI Mirko ITA19850211 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
DNF VAN POPPEL Danny NED19930726 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
DNF VEILLEUX David CAN19871126 TEAM EUROPCAR (EUC)
DNF ARASHIRO Yukiya JPN19840922 TEAM EUROPCAR (EUC)
DNF HUREL Tony FRA19871101 TEAM EUROPCAR (EUC)
DNF TULIK Angelo FRA19901202 TEAM EUROPCAR (EUC)
DNF LANGLOIS Bruno CAN19790301 CANADA (CAN)
DNF BELL Zachary CAN19821114 CANADA (CAN)
DNF BRITTON Rob CAN19840922 CANADA (CAN)
DNF COOPER Marsh CAN19850822 CANADA (CAN)
Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Google photo

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s