Αποτελέσματα Eneco Tour 2013

cornering peloton Eneco Tour 2013 stage 1: Koksijde - Ardooie (175km)

Eneco Tour, 12-18 Αυγούστου 2012

1 STYBAR Zdenek CZE19851211 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 25:14:05
2 DUMOULIN Tom NED19901111 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +26
3 GRIVKO Andriy UKR19830807 ASTANA PRO TEAM (AST) +50
4 BAKELANTS Jan BEL19860214 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +55
5 IMPEY Daryl RSA19841206 ORICA GREENEDGE (OGE) +55
6 CHAVANEL Sylvain FRA19790630 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +1:20
7 KELDERMAN Wilco NED19910325 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +1:32
8 WEENING Pieter NED19810405 ORICA GREENEDGE (OGE) +1:34
9 IGLINSKY Maxim KAZ19810418 ASTANA PRO TEAM (AST) +2:07
10 MONFORT Maxime BEL19830114 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +2:14
11 BOOM Lars NED19851230 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +2:15
12 SICARD Romain FRA19880101 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +2:39
13 GUSEV Vladimir RUS19820704 KATUSHA (KAT) +2:52
14 TERPSTRA Niki NED19840518 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +2:53
15 DE WEERT Kevin BEL19820527 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +2:57
16 HOOGERLAND Johnny NED19830513 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +3:37
17 DECLERCQ Tim BEL19890321 TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE (TSV) +3:41
18 STANNARD Ian GBR19870525 SKY PROCYCLING (SKY) +3:51
19 NUYENS Nick BEL19800505 GARMIN SHARP (GRS) +4:29
20 BRAVO OIARBIDE Garikoitz ESP19890731 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +4:51
21 JUNGELS Bob LUX19920922 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +4:57
22 LEUKEMANS Björn BEL19770701 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +5:20
23 WACKERMANN Luca ITA19920313 LAMPRE-MERIDA (LAM) +5:39
24 ROJAS GIL Jose Joaquin ESP19850608 MOVISTAR TEAM (MOV) +5:57
25 WYSS Danilo SUI19850826 BMC RACING TEAM (BMC) +6:19
26 PATERSKI Maciej POL19860912 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +6:24
27 JEANNESSON Arnold FRA19860116 FDJ.FR (FDJ) +6:39
28 BRESCHEL Matti DEN19840831 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +9:05
29 KUZNETSOV Viacheslav RUS19890624 KATUSHA (KAT) +9:36
30 KEUKELEIRE Jens BEL19881123 ORICA GREENEDGE (OGE) +10:08
31 WELLENS Tim BEL19910510 LOTTO BELISOL (LTB) +10:30
32 VANDENBERGH Stijn BEL19840425 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +10:57
33 DOMONT Axel FRA19900807 AG2R LA MONDIALE (ALM) +11:18
34 HOULE Hugo CAN19900927 AG2R LA MONDIALE (ALM) +11:49
35 KROON Karsten NED19760129 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +12:55
36 TANKINK Bram NED19781203 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +13:24
37 VAN POPPEL Boy NED19880118 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +13:31
38 MOINARD Amaël FRA19820202 BMC RACING TEAM (BMC) +15:01
39 MADRAZO RUIZ Angel ESP19880730 MOVISTAR TEAM (MOV) +15:06
40 DOCKX Gert BEL19880704 LOTTO BELISOL (LTB) +15:52
41 QUINZIATO Manuel ITA19791030 BMC RACING TEAM (BMC) +16:04
42 LANGEVELD Sebastian NED19850117 ORICA GREENEDGE (OGE) +16:48
43 VAN GOOLEN Jurgen BEL19801128 ACCENT JOBS – WANTY (AJW) +17:48
44 VAN HOECKE Gijs BEL19911112 TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE (TSV) +17:55
45 ROELANDTS Jurgen BEL19850702 LOTTO BELISOL (LTB) +18:31
46 LADAGNOUS Matthieu FRA19841212 FDJ.FR (FDJ) +19:19
47 VIVIANI Elia ITA19890207 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +19:22
48 CANTWELL Jonathan AUS19820108 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +19:32
49 BODNAR Maciej POL19850307 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +19:35
50 VAN POPPEL Danny NED19930726 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +19:39
51 SERGENT Jesse NZL19880708 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +19:50
52 DE VREESE Laurens BEL19880929 TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE (TSV) +19:55
53 FERNANDEZ Koldo ESP19810913 GARMIN SHARP (GRS) +20:00
54 GREIPEL André GER19820716 LOTTO BELISOL (LTB) +20:16
55 POZZATO Filippo ITA19810910 LAMPRE-MERIDA (LAM) +20:29
56 SELVAGGI Mirko ITA19850211 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +22:01
57 HAYMAN Mathew AUS19780420 SKY PROCYCLING (SKY) +22:29
58 PORSEV Alexander RUS19860221 KATUSHA (KAT) +22:50
59 HUTAROVICH Yauheni BLR19831129 AG2R LA MONDIALE (ALM) +23:08
60 DEBUSSCHERE Jens BEL19890828 LOTTO BELISOL (LTB) +23:28
61 JACOBS Pieter BEL19860606 TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE (TSV) +23:36
62 FARRAR Tyler USA19840602 GARMIN SHARP (GRS) +23:39
63 PARISIEN Francois CAN19820427 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +23:46
64 DALL’ANTONIA Tiziano ITA19830726 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +24:18
65 BAGDONAS Gediminas LTU19851226 AG2R LA MONDIALE (ALM) +24:24
66 DE KORT Koen NED19820908 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +24:51
67 LIGTHART Pim NED19880616 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +25:27
68 DURBRIDGE Luke AUS19910409 ORICA GREENEDGE (OGE) +25:28
69 PEREZ MORENO Ruben ESP19811030 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +25:37
70 LODEWYCK Klaas BEL19880324 BMC RACING TEAM (BMC) +25:57
71 PIETROPOLLI Daniele ITA19800711 LAMPRE-MERIDA (LAM) +26:07
72 VAN KEIRSBULCK Guillaume BEL19910214 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +26:17
73 MINGUEZ AYALA Miguel ESP19880830 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +26:36
74 SUTTON Christopher AUS19840910 SKY PROCYCLING (SKY) +27:29
75 VAN EMDEN Jos NED19850218 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +27:34
76 NIZZOLO Giacomo ITA19890130 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +27:40
77 TSATEVITCH Alexey RUS19890705 KATUSHA (KAT) +27:45
78 BOUCHER David FRA19800317 FDJ.FR (FDJ) +28:22
79 RAST Grégory SUI19800117 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +28:23
80 VEUCHELEN Frederik BEL19780904 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +28:31
81 MARANGONI Alan ITA19840716 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +28:44
82 TAMOURIDIS Ioannis GRE19800603 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +29:00
83 OSS Daniel ITA19870113 BMC RACING TEAM (BMC) +29:01
84 VANLANDSCHOOT James BEL19780826 ACCENT JOBS – WANTY (AJW) +29:10
85 KERN Julian GER19891228 AG2R LA MONDIALE (ALM) +29:14
86 DELAGE Mickael FRA19850806 FDJ.FR (FDJ) +29:31
87 SANZ Enrique ESP19890911 MOVISTAR TEAM (MOV) +30:10
88 TUFT Svein CAN19770509 ORICA GREENEDGE (OGE) +30:19
89 SCHEIRLINCKX Staf BEL19790312 ACCENT JOBS – WANTY (AJW) +31:02
90 BOZIC Borut SLO19800808 ASTANA PRO TEAM (AST) +31:13
91 WIGGINS Bradley GBR19800428 SKY PROCYCLING (SKY) +32:01
92 GRUZDEV Dmitriy KAZ19860313 ASTANA PRO TEAM (AST) +32:13
93 VEELERS Tom NED19840914 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +32:20
94 JÖRGENSEN Jonas Aaen DEN19860420 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +32:35
95 CURVERS Roy NED19791227 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +33:05
96 KUMP Marko SLO19880909 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +33:11
97 BOIVIN Guillaume CAN19890525 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +33:39
98 VERRAES Benjamin BEL19870221 ACCENT JOBS – WANTY (AJW) +33:47
99 MIYAZAWA Takashi JPN19780227 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +33:53
100 WALLAYS Jelle BEL19890511 TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE (TSV) +34:18
101 HONDO Danilo GER19740104 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +34:41
102 APPOLLONIO Davide ITA19890602 AG2R LA MONDIALE (ALM) +34:58
103 DODI Luca ITA19870526 LAMPRE-MERIDA (LAM) +35:13
104 ABERASTURI IZAGA Jon ESP19890328 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +36:07
105 VANGENECHTEN Jonas BEL19860916 LOTTO BELISOL (LTB) +38:51
106 BOARO Manuele ITA19871203 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +39:34
107 TJALLINGII Maarten NED19771105 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +39:50
108 HUFFMAN Evan USA19900107 ASTANA PRO TEAM (AST) +40:26
109 KUCHYNSKI Aliaksandr BLR19791027 KATUSHA (KAT) +44:11
110 EISEL Bernhard AUT19810217 SKY PROCYCLING (SKY) +45:11
111 KOCJAN Jure SLO19841018 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +53:23
ANACONA GOMEZ Winner COL19880811 LAMPRE-MERIDA (LAM)
BAZAYEV Assan KAZ19810222 ASTANA PRO TEAM (AST)
BELLETTI Manuel ITA19851014 AG2R LA MONDIALE (ALM)
BENNATI Daniele ITA19800924 TEAM SAXO-TINKOFF (TST)
BONO Matteo ITA19831111 LAMPRE-MERIDA (LAM)
BOS Theo NED19830822 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
BROWN Graeme AUS19790904 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
BURGHARDT Marcus GER19830630 BMC RACING TEAM (BMC)
COBO ACEBO Juan Jose ESP19810211 MOVISTAR TEAM (MOV)
CORDEEL Sander BEL19871107 LOTTO BELISOL (LTB)
DEGENKOLB John GER19890107 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG)
DEMARE Arnaud FRA19910826 FDJ.FR (FDJ)
DEVOLDER Stijn BEL19790829 RADIOSHACK LEOPARD (RLT)
DOWSETT Alex GBR19881003 MOVISTAR TEAM (MOV)
DRUCKER Jean-Pierre LUX19860903 ACCENT JOBS – WANTY (AJW)
FISCHER Murilo Antonio BRA19790616 FDJ.FR (FDJ)
GILBERT Philippe BEL19820705 BMC RACING TEAM (BMC)
GUARNIERI Jacopo ITA19870814 ASTANA PRO TEAM (AST)
HABEAUX Gregory BEL19821020 ACCENT JOBS – WANTY (AJW)
HUNTER Robert RSA19770422 GARMIN SHARP (GRS)
ISAICHEV Vladimir RUS19860421 KATUSHA (KAT)
KITTEL Marcel GER19880511 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG)
KREDER Raymond NED19891126 GARMIN SHARP (GRS)
KRUOPIS Aidis LTU19861026 ORICA GREENEDGE (OGE)
LASTRAS GARCIA Pablo ESP19760120 MOVISTAR TEAM (MOV)
LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP19881229 EUSKALTEL EUSKADI (EUS)
LOPEZ GARCIA David ESP19810513 SKY PROCYCLING (SKY)
MINARD Sébastien FRA19820612 AG2R LA MONDIALE (ALM)
MOSER Moreno ITA19901225 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN)
MOURIS Jens NED19800312 ORICA GREENEDGE (OGE)
NAPOLITANO Danilo ITA19810131 ACCENT JOBS – WANTY (AJW)
NAVARDAUSKAS Ramunas LTU19880130 GARMIN SHARP (GRS)
OFFREDO Yoann FRA19861112 FDJ.FR (FDJ)
PETACCHI Alessandro ITA19740103 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
PHINNEY Taylor USA19900627 BMC RACING TEAM (BMC)
RASCH Gabriel NOR19760408 SKY PROCYCLING (SKY)
RASMUSSEN Alex DEN19840609 GARMIN SHARP (GRS)
RENSHAW Mark AUS19821022 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
RICHEZE Maximiliano Ariel ARG19830307 LAMPRE-MERIDA (LAM)
ROLLIN Dominique CAN19821029 FDJ.FR (FDJ)
SMUKULIS Gatis LAT19870415 KATUSHA (KAT)
SPILAK Simon SLO19860623 KATUSHA (KAT)
STEEGMANS Gert BEL19800930 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
SWIFT Ben GBR19871105 SKY PROCYCLING (SKY)
TERUEL ROVIRA Eloy ESP19821120 MOVISTAR TEAM (MOV)
TIMMER Albert NED19850613 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG)
TLEUBAYEV Ruslan KAZ19870307 ASTANA PRO TEAM (AST)
VAN DIJK Stefan NED19760122 ACCENT JOBS – WANTY (AJW)
VAN STAEYEN Michael BEL19880813 TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE (TSV)
VANDBORG Brian DEN19811204 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN)
VANDOUSSELAERE Sven BEL19880829 TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE (TSV)
VANSPEYBROUCK Pieter BEL19870210 TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE (TSV)
VAN SUMMEREN Johan BEL19810204 GARMIN SHARP (GRS)
VENTOSO ALBERDI Francisco José ESP19820506 MOVISTAR TEAM (MOV)
VIGANO Davide ITA19840612 LAMPRE-MERIDA (LAM)
WESTRA Lieuwe NED19820911 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
WILLEMS Frederik BEL19790908 LOTTO BELISOL (LTB)

Βαθμοί

1 BOOM Lars NED19851230 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) 100
2 GREIPEL André GER19820716 LOTTO BELISOL (LTB) 99
3 STYBAR Zdenek CZE19851211 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 85
4 NIZZOLO Giacomo ITA19890130 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 66
5 DUMOULIN Tom NED19901111 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) 56
6 STANNARD Ian GBR19870525 SKY PROCYCLING (SKY) 41
7 DE VREESE Laurens BEL19880929 TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE (TSV) 41
8 JACOBS Pieter BEL19860606 TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE (TSV) 37
9 FARRAR Tyler USA19840602 GARMIN SHARP (GRS) 37
10 CHAVANEL Sylvain FRA19790630 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 30

Ομάδες

1 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 75:46:08
2 ORICA GREENEDGE +1:39
3 RADIOSHACK LEOPARD +3:05
4 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM +7:41
5 BMC RACING TEAM +13:02
6 BELKIN PRO CYCLING TEAM +13:29
7 EUSKALTEL EUSKADI +21:23
8 ASTANA PRO TEAM +23:05
9 LOTTO BELISOL +24:11
10 SKY PROCYCLING +25:17
11 FDJ.FR +27:35
12 AG2R LA MONDIALE +30:08
13 TEAM SAXO-TINKOFF +30:50
14 KATUSHA +31:11
15 CANNONDALE PRO CYCLING +31:17
16 TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE +34:30
17 MOVISTAR TEAM +40:38
18 TEAM ARGOS – SHIMANO +41:23
19 GARMIN SHARP +41:35
20 LAMPRE-MERIDA +45:11
21 ACCENT JOBS – WANTY +46:14

 

Νικητές ανά Ετάπ

1: RENSHAW Mark (BEL)
2: DEMARE Arnaud (FDJ)
3: STYBAR Zdenek (OPQ)
4: GREIPEL André (LTB)
5: CHAVANEL Sylvain (OPQ)
6: LOPEZ GARCIA David (SKY)
7: STYBAR Zdenek (OPQ)

Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Google

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s