Αποτελέσματα Tour de Pologne 2013

Γύρος Πολωνίας, 27 Ιουλίου – 3 Αυγούστου 2013

1 WEENING Pieter NED19810405 ORICA GREENEDGE (OGE) 31:58:07
2 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP19890204 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +13
3 RIBLON Christophe FRA19810117 AG2R LA MONDIALE (ALM) +16
4 MAJKA Rafal POL19890912 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +26
5 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL19871210 SKY PROCYCLING (SKY) +51
6 CAPECCHI Eros ITA19860613 MOVISTAR TEAM (MOV) +51
7 POZZOVIVO Domenico ITA19821130 AG2R LA MONDIALE (ALM) +1:14
8 BASSO Ivan ITA19771126 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +1:38
9 KANGERT Tanel EST19870311 ASTANA PRO TEAM (AST) +2:35
10 SÖRENSEN Chris Anker DEN19840905 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +2:50
11 KISERLOVSKI Robert CRO19860809 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +2:56
12 HERMANS Ben BEL19860608 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +2:57
13 NERZ Dominik GER19890825 BMC RACING TEAM (BMC) +3:12
14 SANTAROMITA Ivan ITA19840430 BMC RACING TEAM (BMC) +3:25
15 HOWES Alex USA19880101 GARMIN SHARP (GRS) +4:33
16 ELISSONDE Kenny FRA19910722 FDJ.FR (FDJ) +5:44
17 BARGUIL Warren FRA19911028 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +6:04
18 CHERNETSKI Sergei RUS19900409 KATUSHA (KAT) +8:01
19 GUSEV Vladimir RUS19820704 KATUSHA (KAT) +8:02
20 ATAPUMA HURTADO Darwin COL19880115 COLOMBIA (COL) +10:10
21 REBELLIN Davide ITA19710809 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) +11:18
22 SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José COL19870328 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +14:12
23 WURF Cameron AUS19830803 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +17:58
24 STYBAR Zdenek CZE19851211 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +20:08
25 SANCHEZ GIL Luis Leon ESP19831124 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +20:26
26 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL19790417 LAMPRE-MERIDA (LAM) +21:10
27 DE GREEF Francis BEL19850202 LOTTO BELISOL (LTB) +22:22
28 PREIDLER Georg AUT19900617 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +22:31
29 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE-MERIDA (LAM) +27:08
30 VOSS Paul GER19860326 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +28:14
31 VANDEWALLE Kristof BEL19850405 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +28:16
32 BRAMBILLA Gianluca ITA19870822 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +29:26
33 ZAUGG Oliver SUI19810509 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +30:20
34 PATERSKI Maciej POL19860912 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +33:07
35 GOLAS Michal POL19840429 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +34:02
36 PETERSON Thomas USA19861224 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +34:27
37 MONTAGUTI Matteo ITA19840106 AG2R LA MONDIALE (ALM) +34:51
38 KONIG Leopold CZE19871115 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +35:20
39 MARCZYNSKI Tomasz POL19840306 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +38:02
40 DE WEERT Kevin BEL19820527 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) +38:47
41 TACIAK Mateusz POL19840619 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) +41:01
42 MADRAZO RUIZ Angel ESP19880730 MOVISTAR TEAM (MOV) +41:04
43 TIRALONGO Paolo ITA19770708 ASTANA PRO TEAM (AST) +41:15
44 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan COL19891004 COLOMBIA (COL) +42:00
45 SCARPONI Michele ITA19790925 LAMPRE-MERIDA (LAM) +46:38
46 FRANK Mathias SUI19861209 BMC RACING TEAM (BMC) +48:34
47 URAN URAN Rigoberto COL19870126 SKY PROCYCLING (SKY) +53:32
48 WIGGINS Bradley GBR19800428 SKY PROCYCLING (SKY) +54:15
49 MINGUEZ AYALA Miguel ESP19880830 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +56:08
50 CASAR Sandy FRA19790202 FDJ.FR (FDJ) +57:41
51 DEKKER Thomas NED19840906 GARMIN SHARP (GRS) +59:06
52 SAEZ Adrian ESP19860317 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +59:42
53 NIBALI Vincenzo ITA19841114 ASTANA PRO TEAM (AST) +1:02:54
54 RATTO Daniele ITA19891005 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +1:02:58
55 HONKISZ Adrian POL19880227 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) +1:03:41
56 IGNATENKO Petr RUS19870927 KATUSHA (KAT) +1:03:54
57 SALERNO Cristiano ITA19850218 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) +1:04:00
58 VEIKKANEN Jussi FIN19810329 FDJ.FR (FDJ) +1:06:18
59 BOLE Grega SLO19850813 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +1:06:28
60 VAN SUMMEREN Johan BEL19810204 GARMIN SHARP (GRS) +1:06:41
61 VISCONTI Giovanni ITA19830113 MOVISTAR TEAM (MOV) +1:07:44
62 LADAGNOUS Matthieu FRA19841212 FDJ.FR (FDJ) +1:09:02
63 BRAVO OIARBIDE Garikoitz ESP19890731 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +1:11:11
64 VANENDERT Jelle BEL19850219 LOTTO BELISOL (LTB) +1:11:35
65 CIESLIK Pawel POL19860412 POLAND (POL) +1:11:39
66 HUZARSKI Bartosz POL19801027 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +1:13:22
67 NIEMIEC Przemyslaw POL19800411 LAMPRE-MERIDA (LAM) +1:14:26
68 CANCELLARA Fabian SUI19810318 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +1:15:13
69 DOMAGALSKI Karol POL19890908 POLAND (POL) +1:15:22
70 LAMMERTINK Maurits NED19900831 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +1:16:25
71 POPOVYCH Yaroslav UKR19800104 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +1:16:43
72 LINDEMAN Bertjan NED19890616 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) +1:16:59
73 REYNES MIMO Vicente ESP19810730 LOTTO BELISOL (LTB) +1:19:18
74 MESTRE Ricardo POR19830911 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) +1:19:47
75 MIHAYLOV Nikolay BUL19880408 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) +1:22:34
76 SCHORN Daniel AUT19881021 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +1:22:57
77 COURTEILLE Arnaud FRA19890313 FDJ.FR (FDJ) +1:23:45
78 BELLEMAKERS Dirk NED19840119 LOTTO BELISOL (LTB) +1:24:54
79 ANACONA GOMEZ Winner COL19880811 LAMPRE-MERIDA (LAM) +1:25:03
80 TANNER David AUS19840930 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +1:25:34
81 SCHILLINGER Andreas GER19830713 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +1:29:27
82 PINEAU Cédric FRA19850508 FDJ.FR (FDJ) +1:32:45
83 GRADEK Kamil POL19900917 POLAND (POL) +1:35:43
84 VAN DER SANDE Tosh BEL19901128 LOTTO BELISOL (LTB) +1:37:04
85 CLEMENT Stef NED19820924 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +1:37:16
86 BENEDETTI Cesare ITA19870803 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) +1:37:42
87 PINOTTI Marco ITA19760225 BMC RACING TEAM (BMC) +1:39:34
88 DOCKER Mitchell AUS19861002 ORICA GREENEDGE (OGE) +1:40:20
89 HUSHOVD Thor NOR19780118 BMC RACING TEAM (BMC) +1:41:26
90 SZMYD Sylvester POL19780302 MOVISTAR TEAM (MOV) +1:42:28
91 SERGENT Jesse NZL19880708 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) +1:43:20
92 DUGGAN Timothy USA19821114 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) +1:46:29
93 JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA19890203 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +1:47:05
94 MATYSIAK Bartlomiej POL19840911 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) +1:49:11
95 MEZGEC Luka SLO19880627 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +1:50:12
96 PATE Danny USA19790324 SKY PROCYCLING (SKY) +1:53:11
97 DUQUE Leonardo Fabio COL19800410 COLOMBIA (COL) +1:53:35
98 HOWARD Leigh AUS19891018 ORICA GREENEDGE (OGE) +2:01:33
99 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo COL19840308 COLOMBIA (COL) +2:01:41
100 WAGNER Robert GER19830417 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) +2:02:27
101 PHINNEY Taylor USA19900627 BMC RACING TEAM (BMC) +2:02:53
102 BAGDONAS Gediminas LTU19851226 AG2R LA MONDIALE (ALM) +2:06:17
103 RATHE Jacob USA19910313 GARMIN SHARP (GRS) +2:07:59
104 BODNAR Lukasz POL19820510 POLAND (POL) +2:13:43
105 AGNOLI Valerio ITA19850106 ASTANA PRO TEAM (AST) +2:15:01
106 HUTAROVICH Yauheni BLR19831129 AG2R LA MONDIALE (ALM) +2:16:08
107 FRANCZAK Pawel POL19911007 POLAND (POL) +2:18:26
108 VON HOFF Steele AUS19871231 GARMIN SHARP (GRS) +2:21:47
109 JI Cheng CHN19870715 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) +2:34:27
BELKOV Maxim RUS19850109 KATUSHA (KAT)
BELLETTI Manuel ITA19851014 AG2R LA MONDIALE (ALM)
DUARTE AREVALO Fabio Andres COL19860611 COLOMBIA (COL)
DURBRIDGE Luke AUS19910409 ORICA GREENEDGE (OGE)
DYACHENKO Alexsandr KAZ19831017 ASTANA PRO TEAM (AST)
HAAS Nathan AUS19890312 GARMIN SHARP (GRS)
KRUIJSWIJK Steven NED19870607 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
KRUOPIS Aidis LTU19861026 ORICA GREENEDGE (OGE)
MORAJKO Jacek POL19810426 CCC POLSAT POLKOWICE (CCC)
MORENO BAZAN Javier ESP19840718 MOVISTAR TEAM (MOV)
MOURIS Jens NED19800312 ORICA GREENEDGE (OGE)
PAUWELS Serge BEL19831121 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ)
PIRES Bruno POR19810515 TEAM SAXO-TINKOFF (TST)
QUINTERO Carlos Julian COL19860305 COLOMBIA (COL)
RENSHAW Mark AUS19821022 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)
ROHREGGER Thomas AUT19821223 RADIOSHACK LEOPARD (RLT)
ROWE Luke GBR19900310 SKY PROCYCLING (SKY)
SELVAGGI Mirko ITA19850211 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
SÖRENSEN Nicki DEN19750514 TEAM SAXO-TINKOFF (TST)
SPILAK Simon SLO19860623 KATUSHA (KAT)
STACHOWIAK Adam POL19890710 POLAND (POL)
STORTONI Simone ITA19850707 LAMPRE-MERIDA (LAM)
SWIFT Ben GBR19871105 SKY PROCYCLING (SKY)
VALLS FERRI Rafael ESP19870625 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD)
VANENDERT Dennis BEL19880627 LOTTO BELISOL (LTB)
VANOTTI Alessandro ITA19800916 ASTANA PRO TEAM (AST)
VENTOSO ALBERDI Francisco José ESP19820506 MOVISTAR TEAM (MOV)
VICIOSO ARCOS Angel ESP19770413 KATUSHA (KAT)
VRECER Robert SLO19801008 EUSKALTEL EUSKADI (EUS)

Βουνά

1 MARCZYNSKI Tomasz POL19840306 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 86
2 ATAPUMA HURTADO Darwin COL19880115 COLOMBIA (COL) 64
3 HUZARSKI Bartosz POL19801027 TEAM NETAPP – ENDURA (TNE) 58
4 SZMYD Sylvester POL19780302 MOVISTAR TEAM (MOV) 23
5 RIBLON Christophe FRA19810117 AG2R LA MONDIALE (ALM) 20
6 HOWES Alex USA19880101 GARMIN SHARP (GRS) 15
7 CHERNETSKI Sergei RUS19900409 KATUSHA (KAT) 14
8 SÖRENSEN Chris Anker DEN19840905 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) 13
9 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP19890204 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) 12
10 PREIDLER Georg AUT19900617 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) 12

Βαθμοί

1 MAJKA Rafal POL19890912 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) 68
2 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP19890204 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) 66
3 RIBLON Christophe FRA19810117 AG2R LA MONDIALE (ALM) 65
4 WEENING Pieter NED19810405 ORICA GREENEDGE (OGE) 62
5 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL19871210 SKY PROCYCLING (SKY) 56
6 HUSHOVD Thor NOR19780118 BMC RACING TEAM (BMC) 55
7 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE-MERIDA (LAM) 51
8 PHINNEY Taylor USA19900627 BMC RACING TEAM (BMC) 46
9 POZZOVIVO Domenico ITA19821130 AG2R LA MONDIALE (ALM) 42
10 MEZGEC Luka SLO19880627 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) 42

Ομάδες

1 RADIOSHACK LEOPARD 95:58:50
2 CANNONDALE PRO CYCLING +19:41
3 TEAM SAXO-TINKOFF +26:22
4 AG2R LA MONDIALE +31:14
5 BMC RACING TEAM +35:28
6 MOVISTAR TEAM +38:12
7 EUSKALTEL EUSKADI +50:14
8 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM +53:32
9 TEAM ARGOS – SHIMANO +56:04
10 KATUSHA +1:04:38
11 LAMPRE-MERIDA +1:17:45
12 BELKIN PRO CYCLING TEAM +1:19:11
13 CCC POLSAT POLKOWICE +1:31:15
14 ASTANA PRO TEAM +1:33:44
15 SKY PROCYCLING +1:34:04
16 FDJ.FR +1:44:07
17 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM +1:50:13
18 COLOMBIA +2:01:44
19 TEAM NETAPP – ENDURA +2:02:31
20 GARMIN SHARP +2:05:51
21 LOTTO BELISOL +2:14:57
22 ORICA GREENEDGE +3:28:59
23 POLAND +3:44:30

 

Νικητές ανά Ετάπ

1: ULISSI Diego (LAM)
2: RIBLON Christophe (ALM)
3: HUSHOVD Thor (BMC)
4: PHINNEY Taylor (BMC)
5: HUSHOVD Thor (BMC)
6: ATAPUMA HURTADO Darwin (COL)
7: WIGGINS Bradley (SKY)

Advertisements

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Google

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s